Պաշտպանության բանակը բարելավում է սննդի որակն ու տեսականին. գործընթացին հետևել է Արցախի պետնախարարը
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանն օգոստոսի 9-ին պաշտպանության և գյուղատնտեսության նախարարների ուղեկցությամբ այցելել է Պաշտպանության բանակի առանձին հրետանային բրիգադներից մեկըորտեղ պետական-մասնավոր գործընկերությամբ առաջին անգամ կիրառվել է զինվորների սնունդը նոր կարգով ապահովելու ծրագիրըԳրիգորի Մարտիրոսյանը հետևել է գործընթացի իրականացմանըշփվել զինծառայողների հետնրանց հետ սեղանի շուրջ գնահատել սննդի որակն ու տեսականին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, զինվորների հետ ճաշելուց հետո պետական նախարարն ասել է. «Տպավորված եմ սննդամթերքի որակից և համային հատկանիշներից: Համակարգը, որը ներդրվում է ՊԲ-ում, տարբերվում է նախկինից այն իմաստով, որ սննդի ծառայությունների մատուցումը պատվիրակվում է մասնավոր ընկերություններին և մասնագիտական մոտեցումը միանշանակ դրական է անդրադառնում մատուցվող ծառայությունների որակի վրա: Մենք նաև բանակցում ենք ՊԲ-ին ծառայություններ մատուցող ընկերությունների հետ, որպեսզի սննդակարգում հնարավորինս ընդգրկեն տեղական արտադրությունը՝ կաթնամթերքի, մսամթերքի տեսքով: Այդ ընկերությունների կողմից պատրաստակամություն է հայտնվել մթերումներ կատարել Արցախում արտադրվող բանջարեղենի կամ այլ բնամթերքի մասով»:
Գրիգորի Մարտիրոսյանը գոհունակությամբ ընդգծել է զինվորական ճաշարանի շենքային պայմաններըայնտեղ իրականացված ժամանակակից լուծումներըհարմարավետ ու տրամադրող միջավայրըՊետական նախարարը եղել է նաև «Էյ Բութս» ընկերության արտադրամասումորը զինվորներին ապահովում է դիմացկուն ու հարմարավետ ճտքակոշիկներովԸնկերությունը ՊԲ է ուղարկել նոր ճտքակոշիկների արդեն երկրորդ խմբաքանակըԳրիգորի Մարտիրոսյանին է ներկայացվել արտադրական գործընթացըքննարկվել են արտադրության ընդլայնման հեռանկարները: