Պիցցայի արտադրամասի տարածքի վարձակալության գումարը կտրվի, եթե տրիկոտաժի ֆաբրիկայի սեփականատերը քայլեր ձեռնարկի «Սյունյաց երկրի» դեմ
26.04.2018 11:23
Հանրապետությունում ծավալվող համաժողովրդական շարժման ֆոնին աննախադեպ իրադարձություններ են տեղի ունենում նաեւ Սյունիքում:
Եվ կրիտիկական այս օրերին՝ ցայտնոտի մեջ հայտնված մարզպետի վարքագիծը ժամ առ ժամ ավելի անհավասարակշիռ է դառնում:
Նրա աչքին, ըստ էության, ամենուր «Սյունյաց երկրի» ուրվականն է…
Իր խռխռոցի ժամին նույնիսկ փորձում է վարձկաններ գտնել՝ նրանց ձեռքով թերթին ինչ-որ խնդիրներ հարուցելու համար:
Իհարկե, ողորմելի այդ քայլերը սոսկ ծիծաղի տեղիք են տալիս: Բայց մի դրվագ, այդուհանդերձ, ուշագրավ է:
Վահե Հակոբյանը վերջին օրերին իր մոտ է կանչել մեզ հայտնի եւ անհայտ ստրուկների՝ թերթի դեմ նոր քայլեր ձեռնարկելու աղերսանքով:
Բնականաբար, գտնվել են երկու-երեք հոգի, ովքեր ընդառաջ են գնացել քաղաքական այդ դիակին:
Նրանցից մեկն էլ հարգելի Դերենիկ Մարգարյանի պայազատ զավակն է՝ Արմեն անուն, ով Կապանի տրիկոտաժի ֆաբրիկայի ավերակների պահապանն է, ով ֆաբրիկայի տարածքի մի հատված ամիսներ առաջ վարձակալությամբ տրամադրել է Վահե Հակոբյանին՝ պիցցայի արտադրամաս կազմակերպելու համար, ով ամիսներ շարունակ այդպես էլ չի կարողացել մարզպետից ստանալ տարածքի վարձակալության գումարը:
Մարզպետը, ի վերջո, խոստացել է վարձակալության գումարը, նույնիսկ Քաջարանի կոմբինատից «Սոնատեքս» ընկերությանը (Արմենը նաեւ այդ ընկերության տնօրենն է) ինչ-որ պատվերներ տալու խոստում է տվել, եթե… Եթե Արմենն ինչ-որ քայլեր ձեռնարկի «Սյունյաց երկրի» դեմ:
Տնօրենը, սակայն, խոստովանել է, որ կարող է ընդամենը հրաժարվել թերթի վեց օրինակը ստանալուց, որ տարիներ շարունակ բաժանորդագրում էին կոլեկտիվի անդամների համար: Խոստովանել է նաեւ, որ թերթի դեմ ուրիշ բան անել ինքը չի կարող…
Սակայն Արմեն Մարգարյանի այդ «խիզախությունից» հետո անգամ Վահե Հակոբյանը չի վճարել պիցցայի արտադրամասի վարձակալության գումարը:
Այդ ամենը, կրկնում ենք, միայն քմծիծաղի տեղիք է տալիս:
Պարզապես մի բան ենք ուզում ճշտել՝ Դերենիկ Բագրատիչ պարոնն ընդգրկվա՞ծ է այդ սիրախաղի մեջ, թե՞ իր որդին կամավոր է արձագանքել մարզպետի կոչին: