Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Սիսիանում մասնակցել է Բանակի 28-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը Սիսիան քաղաքում մասնակցել է Բանակի օրվան՝ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի կազմավորման 28-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակիցտոնական միջոցառումները մեկնարկել են Սիսիանի հրապարակում հետախուզական վաշտի ցուցադրական վարժանքներով և զորամասի անձնակազմի հանդիսավոր երթովԱյնուհետև փոխվարչապետն այցելել է Զոհված ազատամարտիկների զինվորական պանթեոնորտեղ ծաղիկներ է խոնարհել և հարգանքի տուրք մատուցել նահատակների հիշատակին:
Տոնական միջոցառումների շրջանակներում Մհեր Գրիգորյանը դիտել է ռազմական տեխնիկայիզենքի և զինամթերքի ցուցադրությունը և Սիսիանի մշակույթի տանը ներկա գտնվել տոնի առթիվ կազմակերպված համերգինորի մեկնարկից առաջ հանդես է եկել շնորհավորական խոսքովորում մասնավորապես ասել է.
«
Ինձ համար պատիվ է այսօր շնորհավորել Հայոց Բանակի 28-րդ տարեդարձը և մասնավորապես անել դա Սիսիանում:
Հայոց բանակի տարեդարձը բոլորիս համար կարևորագույն արժեքների՝ հայրենիքիանկախությանանվտանգության ու խաղաղության վերաիմաստավորման օրն է:
Հայոց բանակը մեր հպարտությունն էպետականության կարևոր հիմնասյուներից մեկը:
Դա է պատճառըոր Կառավարությունը ջանք չի խնայում բանակում բարեփոխումներ իրականացնելու և զինվորների ծառայության պայմանները բարելավելու ուղղությամբ:
Արդիական զինատեսակների ձեռքբերումըինչպես նաև ռազմարդյունաբերության և բարձր տեխնոլոգիաների զարգացումը ստեղծում են պայմաններ մեր զինծառայողների համար ժամանակակից միտումներին համահունչ և համարժեք քայլերի իրականացումն ապահովելու ուղղությամբ:
Մենք կարևորում ենք Հայոց բանակի արդիականացման հարցում մարդկային ռեսուրսի ներգրավումըքանի որ ժամանակակից սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի արդիականացման տեմպերը ուղղակիորեն կապված են մարդկային ներուժի բացահայտման հետ:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել հայոց բանակի զինվորներին ու սպաներին իրենց առաքելությունը պատշաճ կերպով իրականացնելու համար:
Չենք կարող այս օրը չհիշել ու հարգանքի տուրք չմատուցել նաև բոլոր նահատակներինովքեր իրենց կյանքի գնով պաշտպանեցին մեր հայրենիքը:
Իհարկեմեր բանակն ունի մարտական բարձր պատրաստվածությունբայց ինչն է եղել ու մնում մեր բանակում որպես մնայուն արժեք՝ մեր զինվորների նվիրվածությունը և մարտական ոգին:
Դա է թույլ տալիս Հայաստանին վստահ քայլել առաջ՝ լավ իմանալովոր մեր թիկունքը պահում է Հայոց հզոր բանակը:
Թող խաղաղությունը լինի հարատև և կայուն մեր երկրում:
Հայոց բանակին մաղթում եմ ամուր ոգիիսկ հայ զինվորին՝ բարի ծառայություն»: