Պուտինը ՌԴ ԱԽ արտահերթ նիստ է անում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր Անվտանգության խորհրդի նիստ կանցկացնի, որտեղ հնարավոր է քննարկվի շաբաթ օրը Ղրիմի կամրջի վրա տեղի ունեցած պայթյունը, գրում է BBC-ն։ Կիրակի օրը Պուտինն առաջին անգամ մեկնաբանել է միջադեպը և պայթյունն անվանել «ուկրաինական հատուկ ծառայությունների ահաբեկչություն», ինչին Կիեւը պատասխանել է, որ Ռուսաստանն է ահաբեկչական պետություն, եւ որպես օրինակ նշել Զապորոժիե քաղաքի վերջին օրերի հրետակոծությունն ու խաղաղ բնակիչների սպանությունը։
Կրեմլը չի ​​հստակեցրել Անվտանգության խորհրդի նիստի օրակարգը, Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը միայն ասել է, որ «նախագահի ելույթից հետո  կկողմնորոշվենք թեմաների շուրջ»։
Լրագրողները ուշադրություն են հրավիրել այն փաստի վրա, որ ԱԽ նիստերը սովորաբար լինում են ուրբաթ օրերին։
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը նախօրեին հայտարարել էր, որ «Ռուսաստանը Ղրիմի կամրջի դեմ Ուկրաինայի ահաբեկչական գործողությանը պետք է պատասխանի միայն ահաբեկիչների ուղղակի ոչնչացմամբ։ Ահա թե ինչ են սպասում Ռուսաստանի քաղաքացիները»։