«Քաջարան համայնքի ղեկավարի գավաթ 2024» մինի ֆուտբոլի մրցաշար` Սյունիքի մարզի քաղաքների միջև
Մեկնարկեց "Քաջարան համայնքի ղեկավարի գավաթ 2024" մինի ֆուտբոլի մրցաշարը Սյունիքի մարզի քաղաքների միջև, որին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել նաև N զորամասի ֆուտբոլի հավաքական թիմը։
Մրցաշարի բացմանը ներկա էին Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյան/Manvel Paramazyanը, ՔԱՋԱՐԱՆԻ ՀԱՄԱՅՆՔԱՊԵՏԱՐԱՆի կրթության, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության և սոցիալական հարցերի բաժնի աշխատակիցներ` գլխավորությամբ բաժնի պետ Գայանե Համազասպյանի, Քաջարանի պատվավոր քաղաքացի և սպորտային համայնքի երախտավոր Մերուժան Աթայանը, Կապանի համայնքապետարան/Kapan municipalityի կրթության, մշակույթի և սպորտի բաժնի գլխավոր մասնագետ Արշամ Սարգսյանը, հյուրեր և մարզաշխարհի ներկայացուցիչներ մարզի տարբեր բնակավայրերից։
Մրցաշարի առաջին խաղի մեկնարկից առաջ իրենց գեղեցիկ կատարումներով հանդես եկան Քաջարանի արվեստի դպրոցի պարարվեստի բաժնի սաները։
Մրցաշարի գլխավոր մրցավարն է Գարեգին Ստեփանյանը։
Մրցաշարը տեղի կունենա "ԶՊՄԿ" մարզահամալիրում։
Մրցաշարի կազմակերպիչ` Քաջարանի համայնքապետարանի կրթության, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության և սոցիալական հարցերի բաժին։
Մրցաշարի հովհանավոր` Քաջարանի համայնքապետարան։