Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի երդման արարողությունն էր
Նոյեմբերի 17-ին Քաջարան համայնքի ավագանու նիստն անցկացվեց Քաջարան քաղաքի մշակույթի պալատում՝ ավագանու 12 անդամի մասնակցությամբ, և դա խորհուրդ ուներ. Քաջարանի նորընտիր համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի երդմնակալության արարողությունն էր:
Հանդիսավոր նիստին մասնակցում էին Զանգեզուրի և Ագարակի պղնձամոլիբդենային կոմբինատների պաշտոնատար անձինք, մարզի համայնքների ղեկավարներ, Սյունյաց թեմի հոգևոր դասի և մարզպետարանի ներկայացուցիչներ, Քաջարանի պատվավոր քաղաքացիներ, հյուրեր:
Ներածական խոսքից հետո Մանվել Փարամազյանը հնչեցրեց երդման տեքստը. «Ստանձնելով Քաջարան համայնքի ղեկավարի պաշտոնը՝ երդվում եմ՝ համայնքի ղեկավարի լիազորություններն իրականացնելիս պահպանել Հայաստանի Հանրապետության  սահմանադրությունը, օրենքները, համայնքի ավագանու որոշումները, ազնվորեն և բարեխղճորեն կատարել համայնքի ղեկավարի լիազորությունները, ծառայել համայնքի բարգավաճմանը, գործել ի բարօրություն Քաջարան համայնքի բնակիչների: Պարտավորվում եմ պաշտպանել համայնքի իրավունքները, օրինական շահերը և սեփականությունը, ուժերիս անմնացորդ  նվիրումով սատարել ժողովրդի հավատին, նպաստել նրա նյութական և հոգևոր վերելքին»:
Երդման տեքստը ստորագրությամբ հաստատելուց հետո նորընտիր համայնքապետ Մանվել Փարամազյանը երախտագիտություն հայտնեց համայնքի բնակչությանը՝ իրեն վստահության քվե տալու համար և արգասաբեր գործունեություն մաղթեց նորընտիր ավագանուն: Նաև շնորհակալություն հայտնեց Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ղեկավարությանը, հանձին գլխավոր տնօրեն Ռոման Խուդոլիի, համայնքային ծրագրերի իրականացման գործում առանցքային դերակատարություն ունենալու համար:
Մանվել Փարամազյանը հիշատակեց նաև ավագ սերնդի քաջարանցիներին՝ բարի ու գեղեցիկ ավանդույթներ թողնելու համար, իսկ ներկա սերնդին մաղթեց ուժ և եռանդ՝ այդ ավանդույթները շարունակելու և սերունդներին փոխանցելու համար:
Արժանին մատուցվեց 1990-ական թվականներից մինչև մեր օրերը տեղի ունեցած ազատամարտերում իրենց կյանքը չխնայած զինվորականությանը, երկրապահներին և աշխարհազորի ներկայացուցիչներին:
Սյունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահ տեր Մակար վարդապետ Հակոբյանն օրհնության խոսք հնչեցրեց օրվա խորհրդի առիթով, համոզմունք հայտնեց, որ խոշորացված Քաջարան համայնքի բնակիչները կհամախմբվեն նորընտիր համայնքապետի շուրջը և ավելի կծաղկեցնեն իրենց բնօրրանը:
«Թող Աստված օրհնի նրանց, որ կարողանան շենացնել մեր տունը, մեր բնօրրանը»,- վերջում ասաց Սյունյաց թեմի առաջնորդական տեղապահը և իր խոսքն ավարտեց Տերունական աղոթքով:
«Սյունյաց երկիրը» շնորհավորում է Մանվել Փարամազյանին՝ Քաջարանի համայնքապետ ընտրվելու և համայնքապետի պարտականությունները ստանձնելու կապակցությամբ, նրան մաղթում հաջողություններ բազմաբնակավայր համայնքի ղեկավարման գործում: