Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի շնորհավորանքը՝ Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ
Սիրելի մայրե՛ր, քույրե՛ր և դուստրե՛ր, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ կանանց միջազգային օրվա՝ Մարտի 8-ի կապակցությամբ:
Գարնանային այս հիասքանչ տոնը մեզ բացառիկ հնարավորություն է տալիս մեր մաղթանքներն ու շնորհավորանքները հրապարակայնորեն ուղղելու ձեզ։ Դուք եք մեր ընտանեկան օջախի պահապանը և ավանդույթների կրողը և դուք եք ձեր անսահման սիրով ու համբերատարությամբ մեր նախաձեռնությունների ճանապարհին մեզ ուժ տվողը ։
Առանձնահատուկ երախտագիտությամբ շնորհավորում եմ հանուն հայրենիքի կյանքը չխնայած մեր հայորդիների մայրերին, այրիներին, քույրերին և դուստրերին՝ մաղթելով ուժ, եռանդ և ամուր առողջություն։
Շնորհավորում եմ այս պահին ծառայություն իրականացնող ուժային կառույցների մեր հարգարժան կանանց՝ մաղթելով խաղաղ ծառայություն և ընտանեկան երջանկություն։
Սիրելի մայրեր, ձեր պահանջկոտությունն ու մայրական անսահման սերն է ամրացնում հայ ընտանիքի հիմքերը և պահպանում այդ արժեքները: Թող գարնանային այս սպասված և գեղեցիկ տոնը ձեր ընտանիքները լցնի սիրով և գարնանային ջերմությամբ։
Հայ կնոջ կերպարն ամբողջականանում է ընտանիքում ձեր անմնացորդ նվիրվածությամբ, լավատեսությամբ և ամենատարբեր դժվարություններին դիմակայելու ձեր ծով համբերությամբ։
Հաճելիորեն պետք է նշեմ, որ նաև տեղական ինքնակառավարման, հասարակական-քաղաքական կյանքի ամենատարբեր ոլորտներում դուք ձեր ներկայությամբ և ներգրավվածությամբ դրականորեն փոխում եք մթնոլորտը բոլոր ասպարեզներում՝ դարձնելով այն ավելի բարի ու հանդուրժող, ավելի կառուցողական ու արդյունավետ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ գարնանային այս հրաշալի տոնի առթիվ և մաղթում մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք՝ ձեզ, ձեր երեխաներին ու ծնողներին, հարազատներին ու մերձավորներին։
Թող միշտ խաղաղություն ու բարօրություն տիրի ձեր ընտանիքներում և միշտ շրջապատված լինեք անսահման սիրով ու ջերմությամբ։
Աստված պահապան մեր մայրերին, կանանց, քույրերին և հայ ընտանիքներին։
Շնորհավոր մարտի 8։