ՔԱՋԱՐԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՄԵԿՆԵԼ Է ԲԵԼԱՌՈՒՍԻ ՔՈՒՅՐ ՔԱՂԱՔ ԺՈԴԻՆՈ
????????Քաջարանի քույր քաղաք ????????Ժոդինոյի հոբելյանական 60 ամյակի և Բելառուսի հանրապետության անկախության օրվա կապակցությամբ անցկացվող տոնական միջոցառումներին մասնակցելու համար, պաշտոնական հրավերով` հուլիսի 1ից 3-ը Բելառուսի Ժոդինո քաղաք է մեկնել նաև Քաջարան համայնքի պատվիրակությունը` գլխավորությամբ համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյան/Manvel Paramazyanի, որտեղ արժանացել են ջերմ ընդունելության։
????Տոնական արարողությունները մեկնարկեցին Ժոդինոյի քաղաքային գործադիր կոմիտեի նախագահ Դմիտրի Զաբլոցկիի և Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամազյանի կողմից Ժոդինո և Քաջարան քույր քաղաքների միջև փոխգործակցության և համագործակցության համաձայնագրի ստորագրմամբ։
Դմիտրի Զաբլոցկին իր խոսքում նշեց, որ Քաջարանի հետ կապող համագործակցության շատ ուղիներ կան և այս համաձայնագրով նոր և ժամանակակից ազդակներ կհաղորդվեն երկու քաղաքների միջև համագործակցությանը։
Ի դեպ Ժոդինոն և Քաջարանը քույր քաղաքներ են 2006 թվականից։