Քաղաքաշինական ծրագրերը՝ համայնքի ղեկավարի մշտադիտարկման ներքո
Հունիսի 24–ին՝ շաբաթօրյա շրջայցերի շրջանակում, Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը համայնքապետարանի քաղաքաշինության և հողաշինության բաժնի պետ Կարեն Գրիգորյանի և ոլորտի այլ պատասխանատուների ուղեկցությամբ եղել է մի շարք շինհրապարակներում, ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին, ինչպես նաև նախորդ մշտադիտարկումների ժամանակ տրված ցուցումների և հանձնարարականների կատարման ընթացքին ու արդյունքներին։
Համայնքի ղեկավարը այցելել է Երկաթուղայինների փողոցի 3-րդ, Գարեգին Նժդեհ փողոցի 1–ին և 2–րդ նրբանցքներ տանող ճանապարհներ, որոնք կառուցման օրվանից ի վեր նորոգման չեն ենթարկվել։ Այցի պահին ընթանում էին ասֆալտապատման աշխատանքներ, որի վերջնարդյունքում ապահովվելու է բնակիչների հարմարավետ և անվտանգ տեղաշարժը։
Այցի շրջանակներում համայնքի ղեկավարը շրջել է նաև Ա․ Մանուկյան 1-ին նրբանցքի թիվ 1/2 հասցեում գտնվող մարտարվեստի դպրոցում և Լեռնագործների թիվ 16 հասցեում վերակառուցվող մանկապարտեզի տարածքում, որոնց շինարարությունը գրեթե ավարտին է հասցվել, ընթացքում են արտաքին և ներքին հարդարման որոշ աշխատանքներ։
Ակտիվ շինարարություն էր ընթանում նաև Դավիթ Բեկ արձանի հարակից տարածքում, որտեղ բնակիչների լիարժեք հանգստի կազմակերպման համար ստեղծվում են հարմարավետ պայմաններ:
Շրջայցի ավարտին շինարարական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին համայնքի ղեկավարը տվել է ցուցումներ՝ շինաշխատանքերի պատշաճ կազմակերպման և այլ ընթացիկ հարցերի ուղղությամբ, ինչպես նաև ընդգծել սահմանված ժամկետներում աշխատանքների իրականացման առաջնահերթությունը։