ՔՊ ռեյտինգային ընտրացուցակով առաջադրվելու են բոլոր մարզպետները՝ բացառությամբ Սյունիքի և Արմավիրի մարզպետների. ՔՊ խոսնակ
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մարզային ընտրատարածքներում «Քաղաքացիական պայմանագրի» ռեյտինգային ընտրացուցակով առաջադրվելու են ներկայիս բոլոր մարզպետները՝ բացառությամբ Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանի և Արմավիրի մարզպետ Համբարձում Մաթևոսյանի:
Կուսակցության մամուլի խոսնակ Վահան Կոստանյանը Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվելու են այն մարզպետները, ովքեր կուսակցական են:
Դիտարկմանը, որ արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը ևս կուսակցական չէ, բայց Շիրակի ընտրատարածքում առաջադրվում է, ինչո՞ւ Հունան Պողոսյանի դեպքում կուսակցությունը նույն որոշմանը չի հանգել, Վահան Կոստանյանը նշեց. «Այս հարցով որևէ քննարկում չի եղել պարոն Պողոսյանի հետ: Սյունիքում մենք բավականին լավ թեկնածուներ ունենք: Թեկնածուները Վայոց Ձորի և Սյունիքի ընտրատարածքում բավականին շատ են՝ 13-ն են: Առաջիկա 2 օրերին կհրապարակենք ցուցակը, կտեսնեք»:
Հարցին, թե Հունան Պողոսյանի մարզպետի պաշտոնում նշանակվելուց հետո սյունեցիների դժգոհությունից՝ ճանապարհներ փակելուց հետո է կուսակցությունը նման որոշում կայացրել, Վ. Կոստանյանը բացասական պատասխան տվեց: