Ռ․ ՄԻՆԱՍՅԱՆ ՓՈՂՈՑԻՑ ԴԵՊԻ ԿԱՎԱՐՏ ՏԱՆՈՂ ՃԱՆԱՊԱՐՀԱՀԱՏՎԱԾՈՒՄ ՇԻՆԱՐԱՐԱԿԱՆ ԵՌՈՒԶԵՌ Է
Ապրիլի 16–ից մեկնարկել է Կապան քաղաքի Ռաֆայել Մինասյան փողոցի և Կավարտ թաղամաս տանող ճանապարհահատվածի նորոգման աշխատանքները։ Նշյալ ճանապարհը գտնվել է անմխիթար վիճակում, ինչն էլ խոչընդոտել է տրանսպորտի բնականոն երթևեկությանը, ինչպես նաև բնակիչների ազատ և հարմարավետ տեղաշարժմանը։
Ճանապարհաշինարարական աշխատանքներն իրականացվում է համայնքային բյուջեի միջոցների հաշվին: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը 15 մլն 640 հազար դրամ է․մրցույթում հաղթած Կապանի «Նորոգշին» ՍՊԸ-ն աշխատանքներն իրականացնում է 9 մլն 980 հազար դրամով։
Ծրագրով նախատեսված՝ Ռ․Մինասյան փողոցի փոսային նորոգման աշխատանքներն արդեն իսկ ավարտված են, իսկ Կավարտ տանող ճանապարհի փոսալցման և որոշակի հատվածների (մոտ 120, 55 և 41 մետր երկարությամբ) ասֆալտապատման աշխատանքները ավարտական փուլում են։
Ճանապարհը հիմնանորոգող «Կապանի Նորոգշին» ՍՊ ընկերությունը, ծրագրից դուրս՝ սեփական միջոցներով իրականացրել է նաև Կավարտի գերեզմաններ, Կավարտի տնակներ, Արփիկ և Լեռնագործներ փողոցի 4-րդ նրբանցք տանող գրունտային ճանապարհների հարթեցման, լայնացման և բարեկարգման, ինչպես նաև ջրահեռացման կողային առուների մաքրման աշխատանքներ։ Ասֆալտապատվել է նաև գյուղից դեպի գերեզմանատուն թեքվող ճանապարհահատվածը (կանգառի հարևանությամբ)։
Նշենք նաև, որ տվյալ ճանապարհից օգտվում են Արփիկ, Աշոտավան, Լենհանքեր թաղամասերի և Լեռնագործներ փողոցի նրբանցքների բնակիչները։