Շահումով խաղերի մասին օրինագիծը հավանության է արժանացել ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովում
Պետական եկամուտների կոմիտեն առաջարկում է շահումով խաղերի մասնակցի 5 միլիոն դրամը գերազանցող շահումից հարկել 10 տոկոսը, իսկ մինչև 5 միլիոն դրամի դեպքում՝ 5 տոկոս: Բացի դրանից, խոշոր շահում արձանագրած քաղաքացին պարտավորվում է իր եկամտային հայտարարագրում նշել դրա մասին: Օրինագիծն այսօր հավանության արժանացավ խորհրդարանի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում: ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի կարծիքով՝ այդ մոտեցումն արդարացի չէ և ճիշտ չէ:
«Եթե տարվա կտրվածքով 5 տոկոս է, իսկ խոշոր շահման դեպքում՝ 10 տոկոս, ապա նախ կձգտեն էդ խոշոր շահումները 5 միլիոնից ներքև բերել՝ մեկ, երկրորդը՝ մեկը խոշոր շահում ա ունենում, վճարում ա 10 տոկոս, մեկը 4 հատ տարվա կտրվածքով 4-միլիոնանոց շահում ա ունենում, վճարում է 5 տոկոս: 4 հատ 4 միլիոն է շահում, լինում է 16 միլիոն, 16 միլիոնից այլ հավասար պայմաններում վերցնում ես 5 տոկոս, մի հատ 5 միլիոնից վերցնում ես 10 տոկոս»,- իր կարծիքը հիմնավորում է պատգամավորը: