Շարադրությունների մրցույթի հետ Կապանի քաղաքապետարանն առնչություն չունի
Մարտի 19-ին Կապանի կաբելային հեռուստատեսությամբ Նոննա Բաղդասարյանի թողարկած նյութում` համեմված քաղաքապետարանի աշխատակցուհի Նառա Մելքումյանի խոսքով, աղավաղվել է մի շատ պարզ իրողություն:
Նյութի հեղինակն ու քաղաքապետարանի աշխատակցուհին պատմում են, որ դպրոցներում հայտարարվել է շարադրությունների մրցույթ` «Հարյուր տարվա ցավի գույնը» վերնագրով: Սակայն ո՛չ լրագրողը, ո՛չ էլ քաղաքապետարանի աշխատակցուհին չեն ասել, թե ով եւ ինչ նպատակով է այդ մրցույթը հայտարարել: Փոխարենն ասվել է, որ լավագույն շարադրությունները կարժանան մրցանակի` 3 տեղ` Կապանի քաղաքապետի, 5 տեղ` մարզպետի կողմից` տպավորություն թողնելով, որ Կապանի քաղաքապետարանը համահեղինակ է շարադրությունների մրցույթի:
Հարկ ենք համարում նշել` Կապանի քաղաքապետարանն առնչություն չունի այդ վերնագրով անցկացված շարադրության մրցույթի հետ: Եվ շատ տարօրինակ է ու զարմանալի, որ քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը թույլ է տվել իր աշխատակցուհուն` քաղաքապետարանին վերագրել մի բան, որի հետ քաղաքապետարանը կապ չունի:
Իրականում շարադրությունների մրցույթը, «Սյունյաց երկրի» առաջարկությամբ, հայտարարել են Սյունիքի մարզպետարանն ու թերթի խմբագրությունը, ինչի վերաբերյալ  հայտարարություն է տարածվել «Սյունյաց երկրի» ս.թ. հունվարի 23-ի եւ հետագա համարներում:
Մրցույթի աշխատանքները գլխավորել է լրագրող Արմինե Հարությունյանը:
Արդեն իսկ ամփոփվել են մրցույթի արդյունքները, իսկ ընտրված չորս շարադրությունը կհրապարակվի թերթի` Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված համարում:
Իսկ եթե որեւէ համայնքի ղեկավար կամենում է մարզային մրցույթի հաղթողին խրախուսել, ապա դա իր գործն է ու ողջունելի է: Միայն թե դա հնարավոր կլինի անել հատուկ համարի թողարկումից հետո, որի էջերում էլ կհրապարակվեն լավագույն շարադրությունները, որոնցից մեկի հեղինակը Կապանից է:
…Գոնե մեր ազգային ողբերգության 100-ամյա տարելիցի առիթով խաղեր չտանք, չստենք ու մարգարեի ծիրանի չձգենք մեր լղար ուսերին: