Շնորհանդես Կապանի արվեստի մանկական դպրոցում
Կապանի արվեստի մանկական դպրոցում այս անգամ հանդիսականին ունկնդիր եղավ դաշնամուրային երաժշտության։ ՀՀ վաստակավոր արտիստ, միջազգային մրցույթների դափնեկիր, Երեւանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանը նախ ներկայացրեց «Հայ դաշնամուրային երաժշտության անթոլոգիայի» 4-րդ հատորը, որ ընդգրկում է կոմպոզիտորներ Ալեքսանդր Սպենդիարյանի (1871-1928) եւ Սարգիս Բարխուդարյանի (1887-1973) դաշնամուրային ստեղծագործությունները։ Դաշնակահարը նաեւ հանդես եկավ այդ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունների կատարմամբ` հընթացս անդրադառնալով դրանց ստեղծման պատմությանը։ Նա մասնավորապես նշեց, որ դաշնամուրային երաժշտությունն ըստ ամենայնի պրոպագանդված չէ, որ երաժշտասերների համար անակնկալ էր, որ Տիգրան Չուխաջյանն ունի մեծ թվով դաշնամուրային ստեղծագործություններ, որոնք նույնիսկ չեն հրապարակվել։
«Հայ դաշնամուրային ստեղծագործությունների անթոլոգիան» ընդգրկում է հայ դաշնամուրային երաժշտության մեկուկես դարի պատմությունը, եւ մինչեւ այժմ թողարկվել է երեք ձայնասկավառակ` Տիգրան Չուխաջյանի, Նիկողայոս Տիգրանյանի, Ստեփան Էլմասի, Մակար Եկմալյանի եւ Կոմիտասի ստեղծագործություններով։
Միջոցառման ավարտին կրթօջախի տնօրեն Մարինա Նահապետյանը երախտագիտություն հայտնեց դաշնակահարին` հայ կոմպոզիտորների` հազվադեպ հնչող ստեղծագործությունները հանդիսականին մատուցելու համար։ Միջոցառման մասնակիցներին բաժանվեցին անթոլոգիայի 4-րդ հատորը ընդգրկող կոմպոզիտորների ստեղծագործությունների ձայնասկավառակը։