Ուղիղ 30 տարի առաջ այս օրը՝ հուլիսի 5-ին համաժողովրդական հանրաքվեով ընդունվել է Սահմանադրությունը, ինչի կապակցությամբ սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս։
Ժողովրդավարական երկրում Սահմանադրությունն է պետության ու պետականության առանցքը և երկրի անկախությունը երաշխավորող կարևորագույն հիմնասյունը։
Վստահաբար կարող ենք փաստել՝ որքան բարձր լինի սահմանադրականության գիտակցումը յուրաքանչյուրիս մեջ, այնքան ժողովրդավար կլինի մեր երկիրը։
Մենք, հիրավի, ապրում ենք մի ժամանակաշրջանում, որտեղ աշխարհը նորանոր մարտահրավերներ է առաջադրում մեզ համար։ Հայաստանի Հանրապետության Մայր օրենքը մեր պետության և ժողովրդի կողմից աշխարհի հետ ինտեգրման, ժողովրդավարական արժեքների արմատավորման, քաղաքացիական հասարակության ձևավորման լավագույն գրավականն է, որի հանդեպ մեր հավատարմությունը նպաստելու է պետության ներքին և արտաքին կայունությանը, անվտանգությանը և տնտեսության անխափան աշխատանքին։
Ես ցանկանում եմ, որ մշտապես հոգ տանենք մեր Մայր օրենքի մասին, ուսումնասիրենք այն և հավատարիմ մնանք դրա նորմերին՝ նպաստելով մեր հայրենիքի բարգավաճմանը։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիս, թո՛ղ մեր պետությունում տիրի օրինականությունը, արդարությունն ու հավասարությունը, որտեղ ապահովված կլինեն Սահմանադրությամբ ամրագրված մարդկանց հիմնարար ազատություններն ու իրավունքները, որտեղ օրենքի գերակայությունը կլինի մեր հայրենիքի ու պետության հզորացման և զարգացման գլխավոր երաշխիքը։