Սիսիանցի նորակոչիկների հերթական խումբը մեկնեց հայոց բանակ
Սույն թվականի հուլիսի 18-ին Սիսիանի համայնքի նորակոչիկների հերթական խումբը մեկնեց հայրենիքին ծառայելու: Այդ կապակցությամբ Սիսիանի համայնքապետարանի նախաձեռնությամբ կազմակերպվեց միջոցառում, որին ներկա էր համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար Արմեն Հակոբջանյանը: Միջոցառման ընթացքում ելույթ ունեցավ ՀՀ ՊՆ Սյունիքի մարզի զորահավաքային և զորակոչային տարածքային ստորաբաժանման ղեկավար, գնդապետ Վահե Աղալարյանը, ով իր խոսքում նշեց, որ պետության սահմանների անսասանությունը, հետայսու, նաև նորակոչիկների նպատակը պետք է լինի:
Խոսքով հանդես եկավ նաև համայնքապետարանի աշխատակազմի կրթության, մշակույթի, սպորտի, երիտասարդության, առողջապահության և սոցիալական հարցերի բաժնի պետ Նարա Հովհաննիսյանը, ով ներկաներին վստահեցրեց, որ բարձր է տղաների մարտական ոգին.
նրանք մեկնում են ծառայության բարձր տրամադրվածությամբ և մեծ հայրենասիրությամբ:
Սիսիա՛ն, հզոր ես ու անպարտելի, քանզի անցար արհավիրքի միջով, բայց միևնույն է, որդիներիդ երգ ու պարով ես ճանապարհում հայրենիքի սահմանները պաշտպանելու:
Բարի ծառայություն ձեզ, տղե՛րք և բարի՛ վերադարձ: