Սիսիանցիները ողջունում են Պետրոս Ալեքսանյանի նշանակումը
Հավատացեք, մեր օրերում ոչ հաճախ կարելի է ականատես լինել դեպքերի, երբ քաղաքացիները ողջունում են իրենց տարածաշրջանի իրավապահ մարմիններում կատարված կադրային որեւէ նշանակում:
Նման նշանակումներից մեկին վերջին օրերին առնչվում ենք Սիսիանի տարածաշրջանում…
Հոկտեմբերի 26-ին ոստիկանության Սիսիանի բաժնի պետի պաշտոնակատար է նշանակվել փոխգնդապետ Պետրոս Ալեքսանյանը, ով մինչ այդ նույն բաժնի պետի տեղակալն էր օպերատիվ աշխատանքների գծով:
Այդ նշանակմանն արձագանքող սիսիանցիները մատնանշում են հատկապես նրա սկզբունքայնությունը, բարոյական դրվատելի նկարագիրը, պրոֆեսիոնալիզմը, վերկուսակցական ու վերխմբային պահվածքը:
2020 թվականից ի վեր տեղի ունեցած ռազմաքաղաքական հայտնի իրադարձությունների հետեւանքով ոչ սովորական իրավիճակում հայտնված Սիսիանի ոստիկանությունը նոր խնդիրների առաջ է կանգնել:
Պետրոս Ալեքսանյանը տարածաշրջանի առանձնահատկություններին քաջատեղյակ անձնավորություն է եւ կարող է իրավակարգի ամրապնդմանը զուգահեռ նպաստ բերել համայնքի սահմանապահ բնակավայրերի անվտանգության ապահովմանը:
Սիսիանի ոստիկանության նոր ղեկավարը տարածաշրջանում հարգանք վայելող մտավորական գերդաստանի ներկայացուցիչ է, ինչը նույնպես կարեւոր հանգամանք է բնակչության վստահությունը, հարգանքն ու աջակցությունը վայելելու համար:
Միանում ենք սիսիանցիների արձագանքներին եւ Պետրոս Ալեքսանյանին հաջողություններ ցանկանում: