Սպանդարյան փողոցում բացվեց հերթական նոր խաղահրապարակը
Ամառային արձակուրդներին ընդառաջ՝ հերթական գեղեցիկ և սպասված նվերն է մատուցվել երեխաներին։ Հունիսի 7-ին հանդիսավորությամբ բացվել է Սպանդարյան թիվ 6 և 7 բազմաբնակարան բնակելի շենքերի միջանկյալ հատվածում կառուցված նոր խաղահրապարակը։ Դեռևս 2018 թվականին ֆուտբոլի խաղադաշտ ունենալու խնդրանքով բակի 12-ամյա Նարեկը անձամբ էր դիմել Գևորգ Փարսյանին։ Նրա խնդրանքն անպատասխան չմնաց և համայնքի ղեկավարի նախաձեռնությամբ սկսվեցին այդ ուղղությամբ աշխատանքները։ Այսօր արդեն Նարեկն ու իր ընկերները իրենց բակում մարզադաշտից զատ ունեն նաև խաղահրապարակ, որը բաժանված է երկու մասի. մի հատվածում ռետինե ծածկով ֆուտբոլի դաշտն է՝ նախատեսված նաև բասկետբոլի համար, իսկ մյուս մասում խաղադաշտն է՝ գունային տարբեր երանգներով հարուստ խաղերով, նստարաններով, սալապատ ճեմուղիներով, կանաչապատ գոտիով և լողավազանով:
Նարեկի գլխավորությամբ և բակի երեխաների հետ միասին համայնքի ղեկավարը կտրելով խորհրդանշական կարմիր ժապավենը՝ շնորհավորել է բոլորին նշանակալի օրվա կապակցությամբ, ինչպես նաև շնորհակալություն հայտնել բոլոր այն անձանց, ովքեր իրենց աշխատանքով և աջակցությամբ նպաստել են նախագծի իրականացմանը։
Երեխաների բարձր տրամադրությունն ապահովելու համար հյուր էին եկել նաև սիրված մուլտհերոսները, որին հաջորդել է պաղպաղակի հյուրասիրությունը:
Ծրագիրը կյանքի է կոչվել համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորման արդյունքում, իսկ գույքի ձեռքբերման հարցում համայնքին աջակցել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունը: