Սպասված իրադարձություն Կապանում
Դեկտեմբերի 26-ին Կապանի Շինարարների թաղամասում հաճելի իրադարձություն էր՝ բնակարանամուտի արարողություն։
Քույր ու եղբայր Դիանա և Դավիթ Ալեքսանյանները բնակարան ունեցան։ Նրանք ծնողազուրկ են, Դիանան վարսահարդարի, իսկ Դավիթը խոհարարի մասնագիտություն են ստացել Կապանի թիվ 3 հատուկ կրթահամալիրում ու բնակվում էին կրթօջախի հանրակացարանում։
Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը մի հանդիպման ժամանակ նրանցից հետաքրքրվել էր, թե ի՞նչ կցանկանային, նրանք պատասխանել էին՝ բնակարան։
Ինչպես հայտնեց «Կապան» հիմնադրամի տնօրեն Անժելա Ալեքսանյանը, բնակարանը գնվել է 17 մլն 550 հազար դրամով, որից 3,5 մլն դրամ հանգանակվել է «Կուրկուտի փառատոնի» ընթացքում, իսկ մնացած մասը նվիրատվություններ են Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային և Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատների, «Աժդանակ» ՍՊ ընկերության և այլ կազմակերպությունների կողմից։
Շինարարների թաղամասի թիվ 13 շենքում գտնվող բնակարանը ճաշակով վերանորոգվել է, կահավորվել, իսկ կենցաղային գույքը ձեռք է բերվել Կապան համայնքի ավագանու «Շանթ» դաշինքի միջոցով։
Շնորհավորելով Դիանային և Դավիթին՝ բնակարան ունենալու սպասված իրադարձության առիթով՝ Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը խորհրդանշական համարեց, որ հենց Ամանորի շեմին է տեղի ունենում բնակարանամուտի արարողությունը, որ նոր տարին պիտի դիմավորեն իրենց տանը։
Այնուհետև հնչեցին շնորհավորանքներ և բարեմաղթանքի խոսքեր։