Սպասված ու սիրելի դարձավ փառատոնը
Մեկամյա ընդմիջումից հետո 11-րդ անգամ անցկացվեց գեղեցկության, հմայքի եւ ներդաշնակության «Միսս եւ Միստր-Կապան» մրցույթ-փառատոնը, որ անցնելով որոշակի ճանապարհ, հաստատապես լրացրել է մանկական միջոցառումների շարքը: Այս անգամ փառատոնի անցկացման ձեւաչափը փոքր-ինչ տարբերվեց մյուսներից. միջոցառումը սկսվեց Կապանի կենտրոնական հրապարակի շատրվաններից՝ շքերթով, որին մասնակցում էր նախկին մրցույթ-փառատոնի մոտ 40 երեխա: Այս տարվա մրցույթի մասնակիցներին հանդիսավոր դիմավորումից հետո ներկաները տեղափոխվեցին մշակույթի կենտրոնի մեծ դահլիճ:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Վարդան Դավթյանը, Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանը: Մրցույթ-փառատոնի «օրակարգն» անփոփոխ էր դեֆիլե (գեղաքայլ), ազատ ոճ եւ դասական պար, այս անգամ մրցույթն անցկացվեց տարիքային երեք խմբով: Միջոցառմանն առանձին շուք էին հաղորդել բեմական ու երաժշտական պատշաճ ձեւավորումները, փոքրիկների հագուստ-կապուստը, դահլիճում տիրող անմիջական մթնոլորտը: Իսկ մրցանակների հանձնումն ու թագադրումն ուղեկցվեց տոնական հրավառությամբ, որը հրճվանք պատճառեց մանուկներին: Այս անգամ եւս շնորհվեց «Հանդիսատեսի համակրանք» մրցանակ:
Փառատոն-մրցույթի անցկացումը հնարավոր դարձավ հովանավորների շնորհիվ: «Միսս եւ միստր» մրցույթի միջազգային կազմկոմիտեի Սյունիքի մարզային կազմակերպիչ Նոնա Գալստյանը պատեհ առիթը բաց չթողեց երախտագիտություն հայտնել բոլոր նրանց՝ Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանին եւ մարզպետարանի աշխատակազմին, Կապանի քաղաքապետ Աշոտ Հայրապետյանին, «Գազպրոմ-Արմենիա» ՓԲ ընկերության Սյունիքի գազիֆիկացման եւ գազամատակարարաման մասնաճյուղի տնօրեն Արթուր Խաչատրյանին, Կապանի «Նորոգշին» ՍՊ ընկերության տնօրեն Ռազմիկ Փարսյանին, «Պրինց» ռեստորանային համալիրին (տնօրեն՝ Էդգար Հակոբյան), Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Վիկտորյա Դավթյանին՝ մանկական տոնի կայացմանն օժանդակելու համար: Հավուր պատշաճի գնահատվեց պարուսույց Էրիկ Քոչարյանի ավանդը պարերի բեմականացման գործում եւ մշակույթի պալատի տնօրենության՝ դահլիճը տրամադրելու պատրաստակամությունը:
Հուլիսի 18-ին մարզային մրցույթի երկու հաղթող Երեւանի «Վալենսիա» համալիրում մասնակցեց մրցույթի հանրապետական փուլին, արժանացավ մրցանակի: