Ս.թ. հունիսի 2-ից Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ս.Պ. Կոպիրկինը աշխատանքային այցով գտնվում է Սյունիքի մարզում
03.06.2021 16:39
Ս.թ. հունիսի 2-ից Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ս.Պ. Կոպիրկինը աշխատանքային այցով գտնվում է Սյունիքի մարզում:
Ռուսական դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս - Կապան ավտոճանապարհի (Որոտան, Շուռնուխ) սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում ռուս և հայ սահմանապահների ծառայությանը, ինչպես նաև Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ ծառայության աշխատակիցների կողմից լուծվող խնդիրների առանձնահատկություններին:
Մարզի մայրաքաղաք մուտք գործելիս Ս.Պ. Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գ.Ռ. Փարսյանը, ով դեսպանին ներկայացրել է քաղաքում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում սահմանապահների մասնակցության համար։
???????? Со 2 июня с.г. Чрезвычайный и Полномочный Посол России в Армении С.П.Копыркин находится с рабочей поездкой в Сюникском марзе.
Глава российской дипмиссии ознакомился со службой российских и армянских пограничников на постах, выставленных на участке границы вдоль автодороги Горис - Капан (н.п. Воротан, Шурнух), а также со спецификой решаемых сотрудниками Пограничной службы ФСБ России задач.
На въезде в столицу марза С.П.Копыркина встретил мэр Капана Г.Р.Парсян, который представил Послу текущую социально-экономическую ситуацию в городе, а также выразил благодарность России за участие пограничников в обеспечении безопасности в регионе.