Ստեփանակերտի Ա. Ղուլյանի անվան համար 2 դպրոցի կրտսեր դասարանների աշակերտները «Մենք ենք, մեր սարերը» գործակալության կողմից նվերներ են ստացել
11.04.2023 17:05
Այսօր՝ ապրիլի 11-ին, «Մենք ենք, մեր սարերը» տարածաշրջանային գործակալության կողմից նվերներ են ստացել Ստեփանակերտի Աշոտ  Ղուլյանի անվան համար 2 դպրոցի առաջին և երկրորդ դասարանների 249 աշակերտ և նախադպրոցական խմբերի 139 սան:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ նվեր փաթեթները ներառում են քաղցրավենիք, զարգացնող, խաղեր, գրքեր ու նկարազարդման պարագաներ:
Մեզ հետ զրույցում կրթօջախի տնօրեն Լաուրա Մարտիրոսյանը բարձր է գնահատել  նախաձեռնոթւյունը՝ հատկապես  ներկա ծանր կացության պայմաններում:
«Շնորհակալ ենք «Մենք ենք, մեր սարերը» տարածաշրջանային գործակալությանը, որ կարողացավ այս դժվարին կացության պայմաններում ուրախության փոքրիկ, բայց միևնույն ժամանակ մեր երեխաներին տրամադրություն պարգևող այս նախաձեռնությունը ցուցաբերել:
Ընդհանրապես նման իրավիճակում ինչքան կարևոր են դրական էմոցիաներ հաղորդող նման մոտեցումը, որը   կարևոր է  և հուսադրող»,-համոզմունք  է հայտնել Լ. Մարտիրոսյանը:
Տնօրենը տեղեկացրեց նաև, որ կրթօջախից նվերներ կստանան նաև նախադպրոցական 300 երեխա, ովքեր, սակայն, մանկապարտեզ չեն հաճախում: