ՍՅՈՒՆԻՔԻ ՄԱՐԶԻ ՄԵՂՐԻ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐ ԽԱՉԱՏՈՒՐ ԱՆԴՐԵԱՍՅԱՆԻ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱԿԱՆ ՈՒՂԵՐՁԸ ԳԻՏԵԼԻՔԻ ԵՎ ԴՊՐՈՒԹՅԱՆ ՕՐՎԱ ԱՌԹԻՎ
Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսանողներ, հարգարժա՛ն ուսուցիչներ և դասախոսներ, կրթական ոլորտի պատասխանատուներ, ծնողներ։
Շնորհավորում եմ բոլորիս Սեպտեմբերի 1-ի՝ Գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ։
Այսօր մենք նշում ենք ոչ միայն նոր ուսումնական տարվա սկիզբը, այլև շեշտում ենք կրթության կարևորությունը՝ որպես մեր երկրի ապագայի հիմք ՝ պետականության պահպանման ամենահուսալի երաշխավոր։ Կրթությունը ոչ միայն գիտելիք է, այլև արժեք, որն օգնում է մեզ զարգացնել անհատականությունը, ձևավորել աշխարհայացք և կայացնել կարևոր որոշումներ:
Ցանկանում եմ շնորհավորել բոլոր աշակերտներին և ուսանողներին այս նշանակալի օրվա կապակցությամբ: Թող ուսումնական տարին ձեզ համար դառնա բացահայտումների, հաջողությունների և նոր ձեռքբերումների ուղի։ Հիշե՛ք, որ ձեր կրթությունը ձեր ձեռքերում է, և գիտելիքը հնարավորություն կտա գտնել ձեր տեղը ժամանակակից աշխարհում, դառնալ մեր երկրի արժանապատիվ ու հայրենասեր քաղաքացի։
Ուսումնական տարվա սկիզբն ավետող այս օրն առավել հիշարժան է առաջին դասարանցիների համար: Հատուկ ջերմությամբ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում և ցանկանում, որ ուսումնառության ողջ ընթացքը նրանց համար լինի աշխարհաճանաչման ու ինքնադրսևորման ժամանակաշրջան:
Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ շնորհավորաքներ եմ հղում Մեղրի համայնքի նախադպրոցական, հանրակրթական, միջին մասնագիտական և արտադպրոցական կրթության ոլորտի բոլոր ուսումնական հաստատությունների մանակավարժներին, աշակերտներին , ուսանողներին և սաներին: Հարգելի մանկավարժներ, ձեր աշխատանքը ներկա սերնդի հիմքն է։ Շնորհակալություն ձեր նվիրվածության, ձեր համբերության և պրոֆեսիոնալիզմի համար։ Դուք ոչ միայն գիտելիք եք փոխանցում, այլ նաև ոգեշնչում եք մեր երեխաներին ինքնազարգանալ և ինքնակատարելագործվել:
Հարգելի՛ ծնողներ, Ձեր աջակցությունն ու հոգատարությունը անգնահատելի է: Շնորհակալ եմ ձեր երեխաների հանդեպ մեծ հավատի, նրանց ուսման և անձնական աճի մեջ ձեր օգնության համար: Միասին մենք ստեղծում ենք աջակցող կրթական միջավայր, որտեղ յուրաքանչյուր երեխա կարող է հասնել իր ներուժին:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով գիտելիքի և դպրության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթում եմ, որ միասին կառուցենք գիտելիքի և հնարավորությունների հասարակություն, որտեղ կրթությունը հասանելի կլինի յուրաքանչյուր մարդու՝ անկախ հասարակության մեջ նրա դիրքից։
Շնորհավոր Գիտելիքի օր: