Սյունեցի կամավորականները մեկնեցին հակամարտության գոտի՝ հերթափոխելու իրենց ընկերներին
Ապրիլի 17-ին սյունեցի կամավորականների երկրորդ խումբը մեկնեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ հերթափոխելու ապրիլի 3-ից դիրքերում գտնվող իրենց 250 ընկերներին:
Այս անգամ եւս Գորիսից Ստեփանակերտ մեկնող կամավորականների գումարտակին ուղեկցում էր Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը:
Ստեփանակերտ մայրաքաղաքից նրանք կբաժանվեն ըստ պաշտպանական գոտիների եւ ԼՂՀ զինված ուժերի մարտիկների հետ առաջիկա օրերին կմասնակցեն Արցախի սահմանների անառիկության ապահովմանը:
Կապանի ջոկատը գլխավորում է Արցախյան պատերազմի վետերան Արմենակ Ստեփանյանը: Ի դեպ, կապանցի կամավորականները մեկնել են երկու հոսքով՝ այնտեղ միավորվելու ծրագրով:
Գորիսի ջոկատի հրամանատարը Սուրիկ Բաղդասարյանն է՝ ԵԿՄ տարածքային կառույցի ղեկավարը:
Քաջարանի ջոկատում հիմնականում ընդգրկվել էին «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության աշխատակիցները, ջոկատի հրամանատարն է Ռաֆիկ Իսկանդարյանը՝ նույն ընկերության մեխանիկական արտադրամասի պետը:
Մեղրու ջոկատին այնտեղ կփոխարինեն Ագարակ քաղաքի կամավորականները՝ ԵԿՄ տարածքային կառույցի ղեկավար Հայկ Աղամալյանի գլխավորությամբ:
Սիսիանի ջոկատն Արցախ մեկնեց այսօր՝ ապրիլի 18-ին: Երկրորդ հերթափոխի հրամանատարը դարձյալ Աշոտ Մինասյանն է:
Տղաներին՝ բարի ծառայություն եւ բարի վերադարձ:
Իսկ առաջին հերթափոխի կամավորականները վերադառնում են Սյունիք՝ իրենց առաքելությունն պատվով կատարած: