Վերջին շաբաթներին հայկական ֆուտբոլում տիրող իրավիճակը բացասական է անդրադառնում համայնքում տիրող մթնոլորտի վրա՝ ստեղծելով նյարդային միջավայր։
Այնուամենայնիվ, Սյունիք ՖԱ-ն արտահայտում է անհանդուրժողականություն ակումբի պաշտոնական սոցիալական էջերում, ակումբի վերաբերյալ գրառումների ներքո վիրավորական մեկնաբանությունների, անհիմն զրպարտանքների վերաբերյալ, որոնք աղերս չունեն իրականության հետ եւ փորձում են արատավորել ակումբի, ակումբի ներկայացուցիչների, ֆուտբոլիստների բարի համբավը։
Ընդգծում ենք, որ «Սյունիք» ՖԱ-ն բազավորված է սահմանամերձ քաղաքում՝ Կապանում, ակումբի մարզաբազան գտնվում է թշնամու նշանառության տակ, որտեղ աշխատանքները անկախ սահմանում տիրող իրավիճակից երբեք չեն դադարել։ Աշխատակազմը, մարզիչները, 400-ից ավելի երեխաներ եւ առաջին թիմը մարզվել ու մարզվում են՝ անտեսելով հակառակորդի կողմից հնարավոր վտանգը։
Հորդորում ենք ցուցաբերել զսպվածություն, խոսքի ազատության իրավունքը չօգտագործել անհիմն մեղադրանքներ եւ վիրավորանքներ ներկայացնելու նպատակով։ Ակումբը չի հանդուրժելու նման պահվածքը, բոլոր վիրավորանքները հեռացվելու են, դրանց հեղինակները՝ արգելափակվելու։