Սյունիքում 2025 թվականի ձմեռային զորակոչի հերթական հավաքն այսօր Մեղրիում էր
Հունվարի 20-ին՝ ՀՀ ՊՆ Սյունիքի մարզի զինվորական կոմիսարիատի Մեղրիի բաժանմունքից պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության մեկնեցին Մեղրի համայնքից առաջին նորակոչիկները:
Զորակոչի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը մասնակցում էին Սյունիքի մարզպետի տեղակալ Հայկ Հարությունյանը, Մեղրի համայնքի ղեկավար Խաչատուր Անդրեասյանը, Մեղրի համայնքի հոգևոր հովիվ, արժանապատիվ Տեր Ռաֆայել քահանա Խաչիկյանը, ուժային կառույցների, իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներ, պաշտոնատար այլ անձինք, զինակոչիկների հարազատներ ու ընկերներ:
Ներկաներին ողջույնի և ոգեշնչման խոսքեր հղեց համայնքի ղեկավար Խ.Անդրեասյանը։ Նա նորակոչիկներին մաղթեց անփորձանք ծառայություն և բարի վերադարձ հայրենի օջախներ։
Տեր Ռաֆայել քահանա Խաչիկյանը օրհնության խոսք հղեց նորակոչիկներին։ Ներկաները միասնական աղոթք բարձրացրին զինվորների խաղաղ և անփորձանք ծառայության համար։