Ի պատասխան Ձեր 03.05.2018թ. հարցման՝ հայտնում ենք, որ 2018թ. մայիսի 2-ին «Կապանի ԼՀԿ» ՓԲԸ (այսուհետ՝ ընկերություն) տարածք մուտքերը ժամը 14:00 սահմաններում արգելափակվել են մի խումբ մարդկանց կողմից: Արգելափակման գործողությանը մասնակցած անձինք ընկերության հետ որեւէ իրավահարաբերության մեջ չեն եւ արգելափակման գործողության շրջանակներում ընկերության գործունեությանն առնչվող պահանջներ չեն առաջադրել: Նրանք դիմել են ընկերության աշխատակիցներին գործադուլ իրականացնելու եւ իրենց գործողություններին՝ միանալու կոչերով:
Արգելափակումը դադարեցվել է նույն օրը ժամը 21.00 սահմաններում, ինչից հետո ընկերության տարածք մուտքի-ելքի հնարավորությունը եւ ընկերության բնականոն գործունեությունը վերականգնվել են:
Ընկերությունը որեւէ կերպ չի խոչընդոտում իր աշխատողների՝ ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքով եւ այլ իրավական ակտերով սահմանված իրավունքների իրացումը՝ ներառյալ հանրային միջոցառումներին մասնակցությունը, քաղաքացիական դիրքորոշման արտահայտումը, գործադուլների կազմակերպումը եւ դրանց մասնակցությունը: