Հարգելի՛ պարոն Ալեքսանյան
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ լրագրության ոլորտում հեղինակավոր մրցանակների արժանանալու կապակցությամբ։
Ձեր ղեկավարությամբ «Սյունյաց երկիր» թերթը վաղուց դարձել է Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի, ինքնության և ազգային ու համամարդկային արժեքների ինքնատիպ ուղենիշ, տարեգիր՝ իր ուրույն և ծանրակշիռ դիրքը զբաղեցնելով ՀՀ պարբերական մամուլի շարքում։ Ավելին՝ երբեմն իր բովանդակային, ժանրային ու թեմատիկ ընդգրկումներով հատելով նաև պարբերական մամուլի տիրույթները, մերձենալով հանրագիտարանային բնութագրումին ու տարազավորմանը, մասնավորապես՝ հոբելյանական համարների պարագայում։
Համո Սահյանի 100 և 110-ամյա հոբելյաններին նվիրված համարներն ասվածի լավագույն վկայությունն են։
Հուշերիս էջերը թերթելով՝ պիտի խոստովանեմ, որ Արցախի պետական համալսարանում այդ համարները պատճենահանել էի և դասավանդման ընթացքում տրամադրում էի ուսանողներին, ու Համո Սահյան ուսումնասիրելիս թերթի վերոնշյալ հոբելյանական համարները նյութը յուրացնելու լավագույն աղբյուր և ուղեցույց էին։ Առանձին ուզում եմ շեշտել նաև Ձեր հոդվածների նշանակությունը, որոնք ինքնատիպ ոճի և ձեռագրի, ձիրքի և տքնաջան աշխատանքի արդյունք են։
Արժանի եք լավագույն մրցանակների, մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ, մաղթում առողջություն, անսպառ եռանդ և շարունակական հաջողություններ։
Աստծո կամոք Սյունիքը միշտ անվտանգ ու ապահով լինի, հավերժի, հավերժի նաև «Սյունյաց երկիրը»։