«Սյունյաց երկրի» խմբագրակազմը հյուրընկալվել էր Կապանի թիվ 7 հիմնական դպրոցում
Մեդիա գրագիտության  հայաստանյան շաբաթի շրջանակում  հանդիպում  էր Կապանի Անդրանիկ Մարգարյանի  անվան թիվ 7 հիմնական դպրոցում:
Միջոցառմանը մասնակցում էին կրթօջախի տնօրեն Կարինե Հովսեփյանը, դաստիարակչական աշխատանքների կազմակերպիչ Մարինե Հովսեփյանը, դպրոցի աշակերտական խորհրդի անդամներ:
«Սյունյաց երկիր» թերթի խմբագիր Սամվել Ալեքսանյանը ներկայացրեց հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի  եւ սպորտի նախարարության աջակցությամբ ընթացիկ տարում լույս ընծայվող «Սյունյաց երկիր. մշակութային» եռամսյա պարբերականի թողարկումները: Բանախոսը, մասնավորապես, նշեց, որ Գարեգին Նժդեհին նվիրված 3-րդ համարը բացառապես մշակութային ուղղվածություն ունի եւ  ներառում է մեծ զորավարի, ազգի նվիրյալի գրական-գեղարվեստական ժառանգությունը, ինչպես եւ նրա կերպարի արտացոլումները մեր մշակույթի տարբեր ոլորտներում: Հընթացս հետաքրքրական դրվագներ ներկայացրեց Գարեգին Նժդեհի կյանքից, նրա արձակ եւ չափածո գրվածքներից:
Անդրադարձ եղավ  նաեւ առաջիկայում հրատարակվելիք՝ Շուշի քաղաքին նվիրված թողարկմանը, այդ նպատակով թերթի խմբագրակազմի՝ Արցախ կատարած աշխատանքային այցին, Արցախի Հանրապետության գիտամշակութային ոլորտի գործիչների հետ Ստեփանակերտում տեղի ունեցած հանդիպումներին:
Հանդիպմանը խոսք եղավ մերօրյա լրագրության առջեւ ծառացած խնդիրների եւ հատկապես   այն պահանջների մասին, որոնք ներկայացվում են մեր օրերի լրագրողին, տպագիր մամուլում եւ սոցիալական ցանցերում առկա լեզվական վթարներին, փողոցային, ժարգոնային արտահայտություններին եւ գռեհկաբանություններին:
Հաճելի էր ծանոթանալ կրթօջախի 9-րդ  «գ» դասարանի  աշակերտուհիներ Մարիամ Դավթյանի, Եվա Ոսկանյանի  եւ 9-րդ  «բ» դասարանի աշակերտ Գագիկ Գասպարյանի՝ խաղաղության մասին  գրավոր մտորումներին:
Վերջում  Սամվել Ալեքսանյանը պատասխանեց դպրոցականների հարցերին: