Տարեսկիզբը` դպրոցական նորակառույց շենքում
Հունվարի 11-ից Կապանի Անդրանիկ Մարգարյանի անվան թիվ 7 դպրոցի աշակերտները դասերն անցկացնում են դպրոցական նախկին մասնաշենքի տեղում կառուցված նորակառույց դպրոցում։ Չորսուկես տարվա դեգերումներից հետո, կրթօջախի տնօրեն Կարինե Հովսեփյանի փոխանցմամբ, ունեցան իրենց մշտական հանգրվանը։ Այժմ դպրոցի 24 դասարանում սովորում է 747 աշակերտ, ընդ որում նրանցից չորսն Արցախից է։ Նոր կրթօջախ տեղափոխելուն որոշակիորեն խոչընդոտեց նոր գույքով համալրումը, ինչն արդեն լուծում է ստանում։  Մինչեւ ամսվա վերջ գույքի պակասը կլրացվի (մասնավորապես` գրատախտակի եւ սեղան-աթոռների), ինչը հնարավորություն կընձեռի լիարժեք կազմակերպել դասապրոցեսը։ Կարեւորն այն է, որ  ջեռուցման եւ մյուս խնդիրները լուծված են, եւ թոթափել են երկու հերթով պարապմունքներ անցկացնելու պարտադրանքը։
- Գերխնդիրը այժմ կլինի ուսման որակը, քանզի ե՛ւ կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված հեռավար ուսուցումը, ե՛ւ պատերազմական իրավիճակը բացասական կնիք թողեցին գիտելիքների ավանդման գործընթացի վրա, մի քիչ պիտի թափ տանք եւ մեզ, եւ երեխաներին։ Բաց թողածը վերականգնելը ջանքեր կպահանջի։ Ասեմ, որ այսօր մեկնարկում է առարկայական օլիմպիադաների մարզային փուլը, հայոց լեզվից, ակնկալում ենք մեր աշակերտների հաջող մասնակցությունը, - ներկայացնում է զրուցակիցս։
Կրթօջախի բացման հանդիսավոր արարողություն չի եղել, ինչի տրամադրությունն ու պահանջարկը չկան մեր խառնակ եւ անուրախ ժամանակներում, միայն դպրոցի մուտքն են փոքր-ինչ զարդարել, որ մասամբ տոնական տրամադրության տպավորություն լինի։
- Սպասում ենք գարնան բացվելուն, որ դպրոցի առջեւի սիզամարգերում թփեր ու ծաղիկներ տնկենք, եւ դրանով ամեն ինչ կամբողջանա, - հրաժեշտից առաջ ասում է կրթօջախի տնօրենը։