Ճանապարհում ենք ևս մեկ տարի, և հնի ու նորի ճամփաբաժանին, կամա֊ակամա, բոլորս էլ վեր ենք լուծում անցնող տարվա ձեռքբերումները, հաջողությունները, արված աշխատանքներն ու ծրագրավորում հետագա գործունեությունը։
Վերջին 2 տարին մեր պետության համար ծանր ժամանակաշրջան էր։ Համավարակն ու պատերազմն անդառնալիորեն փոխեցին յուրաքանչյուրիս կյանքի հունն ու շրջադարձային ընթացք տվեցին։ Երկամյա ճանապարհին բազում կորուստներ ունեցանք՝ թե՛ մարդկային, թե՛ տարածքային։ Սյունիքը մեր դարավոր թշնամու հետ սահմանակից դարձավ։ Ցավից, կորստից կծկվեցինք ու մի բուռ դարձանք։
Սակայն տխրելու և ընկճվելու էլ ժամանակ չունենք։ Բոլորս պետք է փյունիկի պես վեր հառնենք, ապրելու, հայրենի երկիրը շենացնելու ուժ գտնենք մեր մեջ։
Նոր տարվա նախաշեմին մաղթանքս անհրաժեշտության հենքով է. թող խաղաղություն լինի մեր երկրում և երջանկությամբ պարուրվի յուրաքանչյուր հայի օջախ։
Այս տարի, բոլորիս համար դժվարին ժամանակահատվածում, ստանձնեցի Տաթև համայնքի ղեկավարի պաշտոնը։ Լավ գիտակցելով սահմանամերձ մարզի առջև ծառացած լուրջ մարտահրավերներն ու խնդիրները, պարտավորվում եմ իմ կողմից անել հնարավորն ու անհնարինը՝ ձեր ուսերից փոքր բեռն անգամ վերցնելու համար։ Ամենաբարի ցանկություններով կրկին շնորհավորում եմ ձեր գալիք Նոր տարին։ Թող խաղաղությամբ բացվող արշալույսները լցված լինեն մանկան ճիչերով, հայի ստեղծագործ մտքի թռիչքը նոր հաղթանակներ բերի Հայաստանին և թող մայրական աչքերում երջանկության արցունքներ լինեն առհավետ։