Տեղ գյուղի հատվածում ադրբեջանցի զինծառայողն անցել է հայկական տարածք
Այսօր առավոտյան Տեղ գյուղի հատվածում ադրբեջանցի զինծառայողն անցել է հայկական տարածք։
Համայնքի ավագանու անդամ Արգամ Հովսեփյանի խոսքով` երկու ադրբեջանցի զինծառայողներ են եղել, նրանցից մեկը հետ է փախել, մյուսին գտել են հայ պայմանագրայինները։
Հովսեփյանն «Ազատության»-ը փոխանցեց, որ գիշերվանից ադրբեջանական մոտակա դիրքում անհանգիստ է եղել, ենթադրում է՝ ներքին վեճ է եղել, հավանաբար այդ պատճառով էլ երկու զինծառայողներ փախել ու հայտնվել են հայկական կողմում։
Ավելի ուշ Հայաստանի ազգային անվտանգության ծառայությունը հաստատեց տեղեկությունը՝ նշելով, որ դեպքը տեղի է ունեցել առավոտյան ժամը 05:15-ի սահմաններում, Տեղի հատվածում հայ-ադրբեջանական շփման գիծը հատած ադրբեջանցի զինծառայողը զինված է եղել ԱԿՄ տիպի ինքնաձիգով ու 1 պահատուփով, Պաշտպանությանա նախարարության զինծառայողները վնասազերծել են նրան։
Բաքուն իր հերթին հայտնում է, որ առավոտյան ադրբեջանական բանակի զինծառայող Ռուսլան Փանախովը մոլորվել է Լաչինի շրջանում՝ անբարենպաստ եղանակի պատճառով։
Դեպքի կապակցությամբ Հայաստանի քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։