Տեղ գյուղում մարզպետը բանակցում է ցուցարարների հետ՝ փորձելով ելք գտնել ստեղծված իրավիճակից
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք, Տեղ գյուղի բնակիչներն այսօր՝ օգոստոսի 9-ին, փակել են Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոմայրուղին եւ պահանջում են համայնքի ղեկավար Արթուր Շադունցի հրաժարականը:
Տեղ գյուղ է ժամանել «Սյունյաց երկրի» լրագրող Ալվարդ Մեսրոպյանը, ով քիչ առաջ հեռախոսով հաղորդեց Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոմայրուղում ստեղծված իրավիճակի մասին:
Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոմայրուղին ժամը 12-ից շրջափակված է Տեղ գյուղի բնակիչների կողմից:
Հայաստանից Արցախ մեկնող եւ Արցախից մեր հանրապետություն ժամանող հարյուրավոր մեքենաներ են ճանապարհին կանգնած:
Հավաքվածները՝ մոտ հարյուր հոգի, պահանջում են խոշորացված համայնքի ղեկավար Արթուր Շադունցի հրաժարականը:  Համայնքի բնակիչները դժգոհ են նրա գործունեությունից: Ըստ Տեղ գյուղի բնակիչների՝ համայնքում կուտակվել են բազմաթիվ հարցեր, որոնց լուծմամբ չի զբաղվում համայնքի ղեկավարը:
Քիչ առաջ Տեղ գյուղ է ժամանել Սյունիքի մարզպետ Կարեն Համբարձումյանը. նա բանակցում է ցուցարարների հետ՝ կոչ անելով բացել ճանապարհը, թույլ տալ վերականգնելու երթեւեկությունը:
Կարեն Համբարձումյանը նաեւ հավաստիացնում է, որ վաղը, համայնքի ղեկավարի ու ցուցարարների մասնակցությամբ, կքննարկվեն բարձրացված հարցերը եւ հնարավորության սահմաններում կփորձեն լուծում տալ դրանց:
-Համայնքի ղեկավարը համայնքի բնակիչների կողմից ընտրված պաշտոնյա է, եւ հենց այնպես հնարավոր չէ պաշտոնանկ անել նրան. դա ենթադրում է որոշակի գործընթաց, ասել է թե՝ հենց հիմա չենք կարող քննարկել նրա պաշտոնանկության հարցը,- հայտարարել է Կարեն Համբարձումյանը:
Ըստ մարզպետի՝ ընթացիկ տարվա 4-րդ եռամսյակում համայնքապետարանում պլանային ստուգումներ են նախատեսված, ինչը հնարավորություն կտա առավել հիմնավոր պատկերացում կազմել համայնքապետարանի ֆինանսատնտեսական գործունեության մասին եւ դրանից բխող եզրակացություններ անել:
Ժամը 17.30-ի դրությամբ բնակիչները եւ Սյունիքի մարզպետն ընդհանուր հայտարարի դեռեւս չէին եկել:
Իսկ համայնքի ղեկավար Արթուր Շադունցը, որքան էլ տարօրինակ է, ցուցարարների հետ չէ: