Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի շնորհավորական ուղերձը Հաղթանակի օրվա` Մայիսի 9֊ի կապակցությամբ
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, սեփական կյանքը` ապրելու անօտարելի իրավունքը սեփական արյամբ վաստակած աշխարհասփյուռ հայե՛ր, Տեղ համայնքի հերոսական ու հաղթական ի՛մ բնակիչներ, այո՛, ասում եմ հաղթական` քանզի ձեր կերպարն ու ոգին ուրիշ ո՛չ մի դրսևորման պատրաստ չէ. դուք ստեղծված եք հաղթող ու հավերժ հաղթանակած լինելու համար։ Ուստի թույլ տվեք այսօր Մայիսի 9֊ին շնորհավորել բոլորիդ` մեր պատմության մեջ սրբացված բոլոր բախտորոշ հաղթանակների համար։
Խորին հարգանքս ու պատկառանքս հայրենական պատերազմի հաղթանակը կերտած մեր բոլոր կենդանի մնացած հերոսներին։ Խոնարհումս Ստալինգրադից մինչև Բեռլին հաղթության ճանապարհը կառուցած բոլոր նահատակների և անհետ կորածների հիշատակի առաջ`
Սարդարապատի, Բաշ Ապարանի, Ղարաքիլիսայի, Շուշիի հերոսամարտերում բոլոր անմահացածների հիշատակին։
Հենց նրանց` հակառակորդի հետ անհավասար մարտի մեջ բռնված առյուծասիրտ տղաների չապրելու գնով էլ մենք վաստակել ենք ապրելու, և այս մի կտոր հայրենի հողի վրա արարելու իրավունքը։
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլոր պատերազմների վետերաններին , պահեստազորի սպաներին , Հայասատանի Հանրապետության գերագույն գլխավոր հրամանատարին, մերօրյա մանուկների անդորրն ու խաղաղ նինջը անտրտունջ հսկող զինվորներին ու կամավորականներին, Տեղ համայնքի բոլոր աշխարհազորայիններին և թո՛ղ մեր բոլոր ժամանակների հաղթանակները լինեն որպես պատվի պարտադրանք` կորցրածը ետ բերելու և հաղթության սուրը վերստին հաղթանակի բույրով օծելու համար։