Տեղական գանձապետական բաժինների գործառույթները վերապահվելու են համայնքապետերին
Ըստ armlur.am-ի` այս տարվա մայիսի 15-ից տեղական գանձապետական բաժինների գործառույթները վերապահվելու են համայնքապետերին: Հաշվի առնելով այն փաստը, որ համայնքապետարանները դեռեւս ապահովված չեն համապատասխան մասնագետներով, որոնք կարող են կատարել ՏԳԲ-ների գործառույթները, այդ փոփոխությունը համայնքապետերը համարում են ժամանակավրեպ: Իսկ մինչ այդ, կայքը  տեղեկացնում է, որ Կապանի, Սիսիանի ՏԳԲ-ները մեկ ամսից ավելի է, ինչ լուծարված են: Կապանի ՏԳԲ-ի աշխատակիցները հինգն են, իսկ Սիսիանինը` չորսը: Այս ընթացքում գործազուրկ դարձած նախկին աշխատակիցներից միայն մեկին է հաջողվել աշխատանք գտնել»:
Աշխատանքի ամբողջական ավտոմատացման արդյունքում տեղական գանձապետական բաժինների լուծարման գործընթացը նախատեսվում է ավարտել ընթացիկ տարում:
Թագուհի Ստեփանյանը Մեղրու ՏԳԲ-ի պետն է: Այս քաղաքի ՏԳԲ-ն լուծարման գործընթացում է, որի արդյունքում գործազուրկ է մնում երեք մարդ: «Բայց մինչեւ հունիսի 1-ը գործարքները կարող ենք կատարել: Մեղրիի տարածաշրջանում 13 համայնք ունենք, բոլոր համայնքապետերն էլ խոստովանում են, որ իրենց համար դժվար է լինելու: Իրենք էլ դեմ են, որ ՏԳԲ-ները փակվեն: Դեռ նախաձեռնությամբ հանդես չենք եկել, բայց մտածում ենք այդ մասին: Քանի որ համայնքապետերը հաստատ մեծ խնդիրների առաջ են կանգնելու: Բայց ինչպես միշտ, ոչ մի պաշտոնյա լսել անգամ չի ուզում այս մասին», - հուսահատված տիկին Թագուհու խոսքերն է փոխանցում armlur.am-ը: Նա մտահոգված է, քանի որ Մեղրիում աշխատատեղ չկա. «Մեղրին փոքրիկ, հեռավոր քաղաք է, որտեղից գտնենք աշխատանք: Ունեմ առաջատար երկու մասնագետ, որոնք շատ լավ տիրապետում են իրենց մասնագիտությանը, բայց այսօր ստիպված են մնալ գործազուրկ»: