«Տեղեկատվություն ԱՄՆ-ի մասին» թեմայով
Օգոստոսի 1-ից Կապանի ամերիկյան անկյունը Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հետ համատեղ կազմակերպել է եռամսյա դասախոսություն «Տեղեկատվություն ԱՄՆ-ի մասին» թեմայով: Ծրագրի նպատակն է բնակչության տարբեր խավերին ծանոթացնել ԱՄՆ-ի պատմությանը, կառուցվածքային, մշակույթին, ազգային տոներին, լեզվին, կրոնին, տեսարժան վայրերին, նահանգներին, հայտնի ամերիկացիներին: Ծրագրի շրջանակներում Կապանի ամերիկյան անկյունը Սյունիքի մարզի գյուղական եւ քաղաքային համայնքներում իրականացրեց մի շարք դասախոսություններ դպրոցներում, ուսումնական հաստատություններում, գրադարաններում եւ այլ կազմակերպություներում: Դասախոսությունները վարեցին «Ֆլեքսի» շրջանավարտներ, ԱՄՆ-ում ուսուցում ստացած մանկավարժներ եւ այլ մասնագետներ: Տեղեկատվությունները ցուցադրվեցին սահիկների եւ տեսանյութերի տեսքով: Ծրագրի շրջանակներում գրականության նվիրատվություն կատարվեց ամերիկյան անկյան կողմից այն կազմակերպություններին, որտեղ անցկացվեցին դասախոսություններ: Դասախոսության ժամանակ ցուցադրվեցին նաեւ Կապանի ամերիկյան անկյան աշխատանքները: Դպրոցականներին եւ ուսանողներին հետաքրքրեցին ամերիկյան անկյունում գործող ուսումնական հաստատությունների, գործող կրթական փոխանակման ծրագրերի ներկայիս միտումները:
Հանդիպումների ժամանակ մասնակիցներն իրենց շնորհակալ խոսքը հղեցին Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատանը եւ Կապանում գործող ամերիկյան անկյանը: