Տեխնիկական վերազինում, նոր խաղացանկ. Կապանի թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարը հավակնոտ ծրագրեր ունի
Կապանի Ա. Շիրվանզադեի անվան դրամատիկական թատրոնի նորանշանակ գեղարվեստական ղեկավար Իշխան Ղարիբյանը թատրոնի զարգացման հետ կապված բազմաթիվ ծրագրեր ունի: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ղարիբյանն ասաց, որ նոր խաղացանկ կազմելու մտադրություններ կան, նախատեսում են վերանորոգել թատրոնը:
«Թատրոնը սպառազինման կարիք ունի: Անհրաժեշտ է այն համալրել լուսային, ձայնային տեխնիկայով: Սկզբնական շրջանում կփորձենք ամեն բան մեր ուժերով անել`բեմադրել լավ ներկայացումներ, որոնց շահույթը հնարավոր կլինի օգտագործել ծրագրերն իրագործելու համար: Եթե ինչ-որ բաներ չհասցնենք անել, կդիմենք պետական ատյանների աջակցությանը»,-նշեց նա:
Ղարիբյանի խոսքով` նախկինում թատրոնում ցերեկային խաղացանկ չի եղել: «Անցյալ երեք ամսվա ընթացքում, երբ դեռ թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար չէի, մանկապարտեզի երեխաների, դպրոցի աշակերտների համար ցերեկային ներկայացումներ բեմադրեցինք: Ներկայացրինք «Աշնան արև»-ը` նվիրված Հրանտ Մաթևոսյանի հոբելյանին, և այլ ներկայացումներ: Փետրվարի 22-23-ին կրկին առաջնախաղեր ունենք, 29-ին թատերասերների դատին մոնոներկայացում կհանձնենք: Խաղացանկն ամբողջությամբ թարմացնում ենք»,-շեշտեց գեղարվեստական ղեկավարը:
Անդրադառնալով թատրոնի դերասաններին` Ղարիբյանն ասաց, որ աշխատում է երիտասարդացնել թատրոնը, բայց Կապանում չկա ԵԹԿՊ-ի մասնաճյուղ, ուստի  երբեմն դերասանների են հրավիրում Երևանից: Նա շեշտեց, որ Կապանի թատրոնի արտիստները լավն են, որոնցից շատ բան է սովորում. նրանք էլ`իրենից: Վստահ է`արդյունքը դրական կլինի:
Ղարիբյանը հավելեց, որ Կապանում դերասանական ստուդիա հիմնելու մեծ ցանկություն ունի: «Թատրոնը պարբերաբար պետք է համալրվի երիտասարդներով, հակառակ դեպքում այն երկար ապրել չի կարող»,-եզրափակեց նա:
Իշխան Ղարիբյանը Կապանի Ա. Շիրվանզադեի դրամատիկական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար է նշանակվել փետրվարի 1-ից: