ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Մեղրիում կեղծիքով հողամաս է օտարվել․ «Գլխավոր դերերում» են համայնքի ղեկավարն ու վերջինիս ընկերը՝ «Գոջին»
ՀՀ քաղաքաշինության, տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի 11.05.2021թ. NԿ269-Ա և 17.05.2021թ. NԿ289-Ա հրամաններով գեոդեզիայի և հողօգտագործման վերահսկողության վարչությունը 2021 թ․ մայիսի 13-26-ը ներառյալ ՀՀ հողային օրենսդրության պահանջների պահպանման նկատմամբ ստուգում է իրականացրել ՀՀ Սյունիքի մարզի Մեղրի համայնքում, որի արդյունքում արձանագրվել են հողային օրենսդրության պահանջների մի շարք խախտումներ։ Մասնավորապես, համայնքում փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից և տեղազննումից պարզվել է հետևյալը․
Համայնքի ղեկավարի 01.07.2020թ. որոշմամբ՝ Մեղրի համայնքի սեփականություն հանդիսացող 0.4388հա մակերեսով գյուղատնտեսական նպատակային նշանակության՝ այլ գործառնական նշանակության հողամասը օտարվել է աճուրդում հաղթող ճանաչված Ռոլանդ Գևորգյանին: Հողամասը վաճառվել է՝ առանց հաշվի առնելու այն հանգամանքը, որ այն վաճառքի պահին ծանրաբեռնված է եղել ապօրինի հասարակական շինությամբ։ Ընդ որում՝ առանց որևէ օրինական հիմքերի առկայության՝ օգտագործվում է նաև ինքնակամ ցանկապատված հարակից լճակը։
Հիշեցնենք՝ Ռոլանդ Գևորգյանն, ում կեղծիքով օտարվել է հողամասը, հանդիսանում է Մեղրի համայնքի ղեկավարի ընկերը՝《Գոջի》մականվամբ, ով վարչապետի Մեղրի այցի ժամանակ սեռական հայհոյանքներ էր հնչեցնում: