Տիգրան Խաչատրյանը խոսել է Տնտեսական զարգացման և գյուղատնտեսության նախարարությունների հնարավոր միավորման մասին
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձավ իր գլխավորած գերատեսչության և գյուղատնտեսության նախարարության հնարավոր միավորմանը: «Դա չի նշանակում մեկ գերատեսչության գործառույթները մյուս գերատեսչության մեջ ներառել, դա նշանակում է, որ կառուցվածքային բարեփոխումների արդյունքում ձևակերպվում են այնպիսի կառուցվածքային ձևաչափեր, որոնք պետք է պատասխանեն բոլոր հարցերին: Այսինքն, նոր ձևավորվող կառույցը պետք է հավասար կարևորությամբ վերաբերվի ինչպես գյուղատնտեսության բնագավառին առնչվող հարցերին և զարգացմանը, այնպես էլ տնտեսության մյուս ճյուղերի»,- ասաց նա:
Անդրադառնալով երկու գերատեսչությունների միավորման շուրջ առկա քննադատություններին՝ Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, որ բոլոր կարծիքներն էլ գոյության իրավունք ունեն այնպես, ինչպես կառավարության տեսակետը հարցի վերաբերյալ: «Ինչպիսին կլինեն կառավարության վերջնական որոշումները, կառուցվածքային միավորներն այդ ձևաչափով էլ կաշխատեն»,- նշեց նախարարի պաշտոնակատարը:
«Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի մինչ այժմ հրապարակված նախագծի համաձայն՝ նոր կառավարությունը կազմված է լինելու վարչապետից, երկու փոխվարչապետից եւ նախարարներից: Կրճատվում է առաջին փոխվարչապետի պաշտոնը: Նախագծով նախատեսվում է ունենալ հետեւյալ 12 նախարարությունները՝