Տոկիոյի օլիմպիական խաղերում Կապանը կունենա իր պատվիրակը
Մայիսը հագեցած էր սպորտային մրցումներով, որոնց ժամանակ մարզիկները ձգտում են բարձր արդյունքներ ցույց տալուց զատ՝ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերի ուղեգիր ձեռք բերել: Մարզասերներն այս առումով ակնկալիքներ ունեին կապանցի եռացատկորդ Լեւոն Աղասյանից, ով լիովին արդարացրեց սպասելիքները:
Թբիլիսիում կայացած թեթեւ ատլետիկայի բաց առաջնությունում կապանցի եռացատկորդը (մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արսեն Պետրոսյան) եռացատկի հատվածում ցույց տվեց 17 մ 16 սմ արդյունքը, ինչը 2 սմ-ով ավելի է օլիմպիական նորմատիվից: Բացի այդ նա կանգնեց առաջնության պատվո պատվանդանի առաջին հարթակին՝ երկրորդ տեղ գրաված մարզիկին գերազանցելով 38 սմ-ով: Լեւոնը նաեւ անձնական ռեկորդ սահմանեց` իր նախկին ցուցանիշը գերազանցելով 8 սմ-ով:
Տոկիոն կլինի կապանցի մարզիկի երկրորդ օլիմպիադան. նա չորս տարի առաջ մասնակցել էր Ռիո դե Ժանեյրոյի օլիմպիադային, բայց, ցավոք, իր հնարավորություններից ցածր հանդես եկավ: Այս անգամ լիահույս ենք, որ լիովին կցուցադրի իր ունակությունները՝ ուրախության պահեր պարգեւելով իր երկրպագուներին:
Բարձր արդյունքի ակնկալությամբ ենք սպասում օլիմպիական մեկնարկներին եւ Լեւոնին հաջողություն մաղթում: Մինչեւ օլիմպիադա մեկնելը Լեւոնը Հայաստանի հավաքականի կազմում Կիպրոսում կմասնակցի Եվրոպայի թիմային առաջնությանը:
Կապանի համայնքապետարանի սպորտային ոլորտի ղեկավար Արշամ Սարգսյանի փոխանցմամբ՝ Լեւոնը Հայաստանի մարզիկներից 9-րդն է, ով Տոկիոյի օլիմպիադայի ուղեգիր ձեռք բերեց: