Տոնակատարություն Գորիսում՝ օգոստոսի 15-ին
Սիրելի՛ գորիսեցիներ և քաղաքի հյուրեր, պատրաստվե՛ք անմոռանալի տպավորությունների։ Օգոստոսի 15-ին միասին նշում ենք մեր քաղաքի տոնը՝ «Գորիսյան օրեր» տոնական միջոցառումներով։
Մի ամբողջ օր՝ լի կլինի իրադարձություններով։
Ժամը 13:00-ից արվեստը կբացի իր դռները Ակսել Բակունցի տուն-թանգարանում։ Վայելեք անվանի նկարիչների գործերը և մշակութային միջոցառումների ջերմ մթնոլորտը։
Ժամը 14:00-ից Գորիսը կվերածվի մի մեծ, հյուրընկալ տան։ Մաշտոցի փողոցում ձեզ սպասում է «Գորիսյան ավանդական Հյուրասիրությունը»՝ թարմ հացի բույրով, հայկական ավանդական խոհանոցի յուրահատուկ համով։
Ժամը 15:00-ից տոնի էպիկենտրոնը կդառնա կենտրոնական հրապարակը։ Ձեզ սպասում են ակտիվ մարզական մրցումներ, վաճառքի գունեղ տաղավարներ և «Մանկական աշխարհ», որտեղ փոքրիկները կստեղծեն իրենց երազանքի Գորիսը։
Երեկոյան ժամը 18:00-ին բեմը կփայլի «Գորիսի գույներով»։ Հիացե՛ք Տերյան մշակութային կենտրոնի հայկական տարազի շքեղությամբ՝ ականատես լինելով, թե ինչպես են մեր արմատներն ու պատմությունը վերածվում տպավորիչ շոուի։
Եվ վերջապես, ժամը 19:00-ից՝ Գալա-համերգը։Բեմում կլինեն Իվետա Մուկուչյանը, Արփին և Սևակ Ամրոյանը, Նարե Գևորգյանը։ Երեկոն անց է կացնելու սիրված հաղորդավար Գարիկ Սեփխանյանը ։
Պատրաստվե՛ք անզուգական երեկոյի՝ լի երգով, պարով և անմոռանալի պահերով, որը կշարունակվի դիջեյի ռիթմերի ներքո։
«Գորիսյան օրեր»...Մի ամբողջ օր՝ լի ավանդույթներով, հյուրասիրությամբ, արվեստով և սիրով։Եկե՛ք միասին տոնենք մեր քաղաքի օրը։Դարձե՛ք այս անմոռանալի տոնի մասնիկը։