Ծրագրի շնորհանդես՝ Սիսիանի պետական քոլեջում
Հոկտեմբերի 21-ին Սիսիանի պետական քոլեջում տեղի ունեցավ «Էլեկտրոնային ուսուցման թեմայով վերապատրաստման ծրագրի ներմուծումը» դրամաշնորհային ծրագրի շնորհանդեսը, որին ներկա էին Սիսիանի քաղաքապետ Աղասի Հակոբջանյանը, Հարավային Կովկասում Շվեյցարական համագործակցության գրասենյակի ներկայացուցիչը, Սիսիանի տարածաշրջանի դպրոցների տնօրեններ, քոլեջի աշխատակիցներ ու ուսանողներ, հյուրեր: Ծրագիրն իրականացրել է Գիտակրթական բարեփոխումների հիմնադրամը` Հարավային Կովկասում Շվեյցարական համագործակցության գրասենյակի տրամադրած դրամաշնորհի միջոցներով: Ծրագրի շրջանակներում վերանորոգվել է քոլեջի էլեկտրոնային ուսուցման լսարանը, տեղադրվել են համակարգչային սարքավորումներ, ներդրվել է էլեկտրոնային ուսուցման ծրագիրը, վերապատրաստվել է քոլեջի տասներեք դասախոս, որոնց տրամադրվել է դասընթացի ավարտական հավաստագիր: Ծրագրի իրականացումը կնպաստի տարածաշրջանում կրթության որակի բարձրացմանը եւ կապահովի կրթության հասանելիությունը մարզի հեռավոր գյուղական բնակավայրերի ուսանողների համար: