Վախճանվել է Սուրեն Ավետիսյանը
Սուրեն Սամվելի Ավետիսյանը ծնվել է 1946թ. հունիսի 22-ին Գորիս քաղաքում: 1952-1962թթ. սովորել և ավարտել է Գորիսի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցը՝ շարունակելով ուսումը Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության ֆակուլտետում, որն ավարտել է 1967թ-ին։ 1969թ․ ավարտել է նույն բուհի ասպիրանտուրա: 1966-1969թթ. աշխատել է Գորիսի շրջանի տարբեր դպրոցներում որպես ուսուցիչ: 1973-1993թթ․ աշխատել է Խ. Աբովյանի անվան մանկավարժական ինստիտուտի Գորիսի մասնաճյուղում: 1993-2005թթ․ աշխատել է Գորիս հյուրանոցում որպես տնօրեն: 1987-2005թթ. աշխատել է Խ. Երիցյանի անվան պրոֆտեխ ուսումնարանում որպես դասախոս, այնուհետև նույն կրթահամալիրի տնօրեն: Աշխատել է նաև Գորիսի լրատվական կենտրոնում որպես տնօրեն:
▪️Կյանքի ընթացքում ունեցել է հստակ քաղաքական դիրքորոշում և զբաղվել է հասարակական ակտիվ կյանքով։ 1991-1994թթ․ ընտրվել է Գորիսի քաղաքային խորհրդի պատգամավոր։ Մինչ կյանքի վերջ դասախոսել է Գորիսի գյուղատնտեսական քոլեջում և «Սյունիք» համալսարանում:
▪️Մի շարք գիտական թեզերի հեղինակ է, ունի դոցենտի կոչում:
▪️Ամուսնացած է, ունի 3 զավակ, 8 թոռ, 5 ծոռ:
▪️Յիշատակն արդարոյն օրհնութեամբ եղիցի։
▪️Հոգեհանգիստը տեղի կունենա օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 17։00-20։00-ին, Գորիսի սգո սրահում
▪️Վերջին հրաժեշտը՝ օգոստոսի 14-ին՝ ժամը 12:00։