Վաղը Գագիկ Ծառուկյանի հարցաքննությունը կշարունակվի
Հունիսի 14-ին ԱԱԾ-ում 8 ժամ տևած հարցաքննությունից հետո «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության և համանուն խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը կարճատև հանդիպում է ունեցել ԲՀԿ-ական պատգամավորների հետ։
Factor.am-ն իր հավաստի աղբյուրներից տեղեկացավ, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հունիսի 14-ին տեղի ունեցած իրադարձությունները. Ծառուկյանի առանձնատանը տեղի ունեցած խուզարկությունը, ապա՝ հարցաքննությունն ԱԱԾ-ում։ Ծառուկյանին հարցաքննել են միանգամից մի քանի գործերի շրջանակում։
Նշենք, որ վաղը ԲՀԿ ղեկավարի հարցաքննությունը կշարունակվի։ Ծառուկյանի՝ պատգամավորների հետ կայացած կարճատև հանդիպմանը քննարկվել է նաև Ծառուկյանին ԱԺ-ի միջոցով պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը։ ԲՀԿ-ականները կարծում են, որ ներկայիս գործընթացները հենց այդ ուղղությամբ են տարվում, և չնայած դրան, մտադիր չեն ետ կանգնել իրենց ծրագրերից, այն է՝ հասնել կառավարության 100 տոկոսանոց փոփոխությանը։
Չի բացառվում, որ վաղը նույնպես Գ. Ծառուկյանի աջակիցները հավաքվեն ԱԱԾ շենքի մոտ՝ բողոքի ակցիա իրականացնելու։