Վարչապետը մարզկենտրոնի հանրահավաքում ողջունել է Կապանի համայնքապետ Գեւորգ Փարսյանին
Ապրիլի 10-ին Կապանի Գարեգին Նժդեհի հրապարակում, ելույթ ունենալով սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի «Այո»-ի քարոզարշավին նվիրված հանրահավաքում, հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ի շարս այլ խնդիրների, անդրադարձավ առաջիկա ընտրության արդար անցկացմանը եւ Կապանի համայնքապետի 2018 թ. ընտրություններին։
ՀՀ վարչապետը մասնավորապես ասաց. «Այսօր Կապանի համայնքապետն այստեղ է, եւ ողջունում եմ, տեսել եմ ես իրեն։ Այո, մենք Կապանի համայնքապետի ընտրություններում ունեցել ենք մեր նախընտրած թեկնածուն, բայց երբ դուք կատարել եք ձեր ընտրությունը, մենք խոնարհվել ենք ձեր ընտրության առջեւ։ Դուք դա գիտեք։
Մենք կտրելու ենք այն ձեռքը, ով կփորձի կեղծել ընտրությունը։ Հավատացնում եմ, ձեր մի հատիկ ձայնը չեք կորցնի, եւ սա լինելու է ընդմիշտ։ Համոզված եմ եւ երաշխավորում եմ, որ կառավարությունը կապահովի քաղաքացիների ազատ կամարտահայտման իրավունքը, եւ որեւէ ապօրինի ներգործություն քաղաքացու կամքի  ազատ արտահայտման վրա չի լինի։
Մենք մեր իշխանությունը պահելու համար ձեր սրբազան ձայնը չենք կեղծի։
Գոնե ով-ով, բայց դուք` կապանցիներդ դա պիտի իմանաք»։