«Զարգացման նախաձեռնություններ» հասարակական կազմակերպությունը առաջարկում է երկշաբաթյա վերապատրաստման դասընթացներ աշխատանք փնտրող երիտասարդների համար
Դասընթաց 1. «Բնապահպանական կրթություն»
Դասընթացի նպատակն է՝
- խթանել բնապահպանական մտածողությամբ օժտված մի նոր սերնդի զարգացմանը եւ բնապահպանական հիմնախնդիրների լուծման գործընթացներում, ինչպես նաեւ էկոլոգիական իրավունքների կիրարկման գործում նրանց ներգրավմանը,
- նպաստել «կանաչ» մտածելակերպի կերտմանը, սեփական բնության ժառանգության գնահատմանը, առողջ եւ կայուն շրջակա միջավայր ունենալու անհրաժեշտության գիտակցմանը, բնապահպանական անվտանգությանն ու զարգացմանը:
Դասընթաց 2. «Մարդու իրավունքներ եւ ժողովրդավարություն»
Դասընթացի նպատակն է մասնակիցներին տրամադրել գիտելիքներ մարդու իրավունքների, ժողովրդավարության սկզբունքների, սահմանադրության եւ քաղաքացիական հասարակության ձեւավորման վերաբերյալ: Բացի այդ դասընթացը նաեւ միտված է  նպաստելու մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ հետաքրքրված երիտասարդների համախմբմանը եւ պրակտիկ գործունեության  ակտիվացման միջոցով մարդու իրավունքների պաշտպանությանը, արձագանքմանը եւ հանրային իրազեկման համակարգի կայացմանը Սյունիքի մարզում:
Դասընթացներին կարող են մասնակցել 18-ից 25 տարեկան երիտասարդներ` ուղարկելով ինքնակենսագրությունը [email protected] հասցեին:
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետն է 2015թ. հուլիսի 30-ը:
Դասընթացները հաջողությամբ ավարտած երիտասարդները կստանան աշխատանքի հնարավորություն: