«ԶԲՈՍԱՇՐՋԱՅԻՆ ՎԱՅՐԵՐԻ ՄԱՔՐՈՒՄ» ԾՐԱԳՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ ՍԻՍԻԱՆՈՒՄ ԷԻՆ
«Պրոֆեսիոնալ զբոսավարների հայկական ասոցիացիայի» նախաձեռնությամբ ՀՀ մարզերի և Երևանի շուրջ 70 տեսարժան վայրերում և զբոսաշրջային նշանակության հիմնական երթուղիներում իրականացվում են մաքրման աշխատանքներ: «Զբոսաշրջային վայրերի մաքրում» ծրագիրը իրականացվում է #USAID /#ASI - ի հովանավորությամբ և ՀՀ ԷՆ Զբոսաշրջության Կոմիտեի աջակցությամբ՝ «Մի բան անենք» արշավի շրջանակներում: Նախաձեռնությունը համախմբել է համավարակի պատճառով գործազուրկ դարձած ավելի քան 200 զբոսավարների: Արշավի մասնակիցները «Պրոֆեսիոնալ զբոսավարների հայկական ասոցիացիայի» նախագահ Յաշա Սոլոմոնյանի գլխավորությամբ եղան նաև Սիսիանում:
Սիսիանը «Մի բան անենք» արշավի վերջին կանգառն էր, ծրագիրն ավարտվեց, իսկ անելիքները՝ ոչ… հուսանք, որ կգա մի օր, երբ Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկին կզարմացնեն միայն մեր պատմամշակութային ժառանգությունը, տեսարժան վայրերն ու հայոց գեղատեսիլ համայնապատկերները, այլ ոչ թե հայրենի բնության ու շրջապատի հանդեպ ունեցած մեր անտարբերությունը: