Զինամթերքի կամավոր հանձնում Վաղարշապատում եւ Կապանում
Հունիսի 22-ին, ժամը 1-ին ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին է ներկայացել Արշալույս գյուղի մի բնակիչ եւ հանձնել 2 ինքնաձիգ, 5.45 մմ տրամաչափի ինքնաձիգի 89 փամփուշտ, մեկ ցինկ՝ փակ վիճակում 5.45 մմ տ/չ փամփուշտներ, մեկ տրոտիլ՝ իր պայթուցիչով ու հայտարարել, որ հայտնաբերել է իր տան տանիքում մաքրման աշխատանքներ կատարելու ժամանակ եւ դրանք պատկանել են իր հանգուցյալ հորը, որը 1989-1994թթ մասնակցել է ԼՂՀ ազատագրական մարտերին եւ մահացել է 2011թ-ին:
Ոստիկանության Կապանի բաժնի ՊՊԾ ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ հունիսի 22-ին ոստիկանություն է ներկայացել Շիկահող համայնքի մի բնակիչ եւ կամավոր հանձնել ինքնաշեն թմբուկավոր ատրճանակ, 5.45 մմ տրամաչափ 897, 7.62 մմ տրամաչափի 110 փամփուշտ եւ նռնականետի 1 ական: Ըստ քաղաքացու բացատրության՝ ատրճանակը եւ ռազմամթերքը հայտնաբերել է նույն օրը Արցախի Հանրապետության Քաշաթաղի շրջանի Կերեն գյուղի «Տրիցատի մոստ» կոչվող կամրջի տակ: