«ԶՊՄԿ» ընկերությունում մեկնարկել են աշխատակիցների մասնագիտական գիտելիքների, ունակությունների, հմտությունների ստուգման և գնահատման աշխատանքները
Ընկերության արտադրական գծով տնօրենի տեղակալ Արտակ Ղոնյանի խոսքով՝ «ԳեոՊրոՄայնինգ» ընկերախմբի որդեգրած սկզբունքներից է՝ մշտական գործող հանձնաժողովի միջոցով ստուգել աշխատակիցների մասնագիտական կարողությունները, ապահովել առաջընթաց։
Այն աշխատակիցները, ովքեր պրակտիկայից զատ ունեն նաև տեսական հիմնարար գիտելիքներ, կարող են մասնակցել քննություններին՝ տարակարգի և աշխատավարձի փոփոխման նպատակով։
Նախապես տրամադրվում են տեսական նյութերը, որոնց հիման վրա էլ կազմված են քննական տոմսերը։ Առանցքային են նաև աշխատանքի անվտանգության կանոնների պահպանմանը վերաբերող հարցերը։
Օրերս հարստացուցիչ ֆաբրիկայի շուրջ 30 աշխատակից մասնակցեցին քննություններին` ապահովելով հիմնականում դրական արդյունքներ։
Արտադրամասի տեխնիկական կանոնակարգման կառավարչության I տարակարգի հսկիչ Հռիփսիմե Թումանյանը միակն էր մասնակիցներից, ով փայլուն մասնագիտական գիտելիքների շնորհիվ միանգամից ստացավ III տարակարգ։
Մեկ ուրիշ աշխատակից՝ ինքնամանրացման տեղամասի I տարակարգի հսկիչ Ռուզաննա Կարապետյանը, ստանալով II տարակարգ, հավելեց, որ ոգևորիչ են նման հնարավորությունները, նաև՝ պարտավորեցնող․․․
Գործընթացն ընկերությունում շարունակական բնույթ կկրի։