2025 թվականը Կապանի և Լիճքվազի լեռնահանքային համալիրների, «Էս ընդ Էյ Մայնինգ» ընկերության և մեր գործընկեր կազմակերպությունների համար եղել է հագեցած և կարևոր ձեռքբերումներով լի տարի։ Մեր հաջողությունները պայմանավորված են թիմային ոգով, համախմբված աշխատանքով և յուրաքանչյուր աշխատակցի պատասխանատու մոտեցմամբ։
Տարվա ընթացքում կարողացանք մեծ մասամբ իրականացնել մեր ծրագրերը՝ ընդլայնելով արտադրական կարողությունները, բարելավելով տեխնոլոգիական գործընթացները և ապահովելով արտադրության կայուն ծավալներ։ Ներդրվեց բժշկական ապահովագրության նոր համակարգ, որը բարձրացրեց աշխատակիցների սոցիալական պաշտպանվածությունը և նպաստեց առողջապահական մշակույթի ձևավորմանը։
Կրթության ոլորտում ընդլայնեցինք համագործակցությունը՝ ՀԱՊՀ Կապանի մասնաճյուղի հետ իրականացնելով կրթական պիլոտային ծրագիր, որի նպատակն է խթանել հանքարդյունաբերական ոլորտի կադրային ներուժի զարգացումը։ Միաժամանակ ստեղծվեցին հարյուրավոր նոր աշխատատեղեր՝ հիմնականում մեր համայնքի երիտասարդների համար։
Արդիականացվեց էներգամատակարարման համակարգը՝ բարձրացնելով արտադրության արդյունավետությունն ու էներգետիկ անվտանգությունը։ ՊԵԿ-ի պաշտոնական տվյալներով՝ Կապանի լեռնահարստացման կոմբինատը պետական բյուջե վճարված հարկերի ծավալով առաջին անգամ զբաղեցրեց հանքարդյունաբերական ընկերությունների շարքում երկրորդ տեղը, ինչը մեր թիմի պատասխանատու աշխատանքի լավագույն գնահատականն է։
Սիրելի՛ գործընկերներ, ձեր պրոֆեսիոնալիզմի և նվիրվածության շնորհիվ մենք վստահությամբ նայում ենք ապագային և պատրաստ ենք նոր ծրագրերի ու մարտահրավերների։
2026 թվականին շարունակելու ենք կենտրոնանալ աշխատանքային անվտանգության, բնապահպանության, տեխնոլոգիական արդիականացման և համայնքների հետ համագործակցության վրա՝ նպաստելով տարածաշրջանի կայուն զարգացմանը։
Մաղթում եմ ձեզ և ձեր ընտանիքներին խաղաղություն, առողջություն ու բարօրություն, իսկ մեր կոլեկտիվին՝ միասնականություն և նոր հաջողություններ։